Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Agora rozpoczyna proces grupowych zwolnień. Redukcja dotknie 250 osób

GM
Grzegorz Marczak
14

Zgodnie z tym co pisałem wcześniej Agora (a dokładnie Agora S.A) rozpoczyna proces grupowych zwolnień. Planowana jest redukcja zatrudnienia o 250 osób. Przypomnę, że w tej korporacji pracuje 3400 pracowników (w Agorze, ale też Grupie Radiowej, spółce reklamy zewnętrznej AMS, spółce kinowej Helios it...

Zgodnie z tym co pisałem wcześniej Agora (a dokładnie Agora S.A) rozpoczyna proces grupowych zwolnień. Planowana jest redukcja zatrudnienia o 250 osób. Przypomnę, że w tej korporacji pracuje 3400 pracowników (w Agorze, ale też Grupie Radiowej, spółce reklamy zewnętrznej AMS, spółce kinowej Helios itp). Zwolnienie grupowe mają się zakończyć do stycznia 2013 roku.

Zarząd Agory S.A. („Spółka”) z siedzibą w Warszawie informuje, że w dniu 13 sierpnia 2012 roku, zgodnie z postanowieniami Ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, podjął uchwałę o rozpoczęciu konsultacji w sprawie zwolnień grupowych ze związkiem zawodowym działającym przy Spółce. Dodatkowo, w związku z Ustawą z dnia 7 kwietnia 2006 roku o informowaniu pracowników, konsultacje prowadzone będą również z radą pracowników Spółki. Przyczyną planowanych zmian organizacyjnych pociągających za sobą likwidację stanowisk pracy jest osłabienie rynku reklamy i zwiększona dynamika zmian całego rynku mediów. Zamiarem zarządu jest przeprowadzenie zwolnień do 250 pracowników Spółki, w okresie do 31 stycznia 2013 roku.

Przyczyna zwolnień podawana w oficjalnych komunikatach chyba nie będzie dla nikogo zaskoczeniem. Pogarszająca się sytuacja finansowa spółki mimo dość dobrej pozycji (jeśli chodzi o media) na rynku robi swoje.

Pytanie tylko czy 250 osób wystarczy. Powtórzę też może trochę banał ale same redukcje nie wystarczą aby poprawić sytuację firmy, prasa i reklama w druku nadal będzie lecieć na łeb z roku na rok. Potrzebne są więc nowe produkty, nowe pomysły na które przyznam z zainteresowaniem czekam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gazeta.plagoramedia