E-sport

Intel Extreme Masters Katowice 2020: pierwszy turniej rangi Masters w CS:GO z pulą 500,000 dolarów

Artur Janczak
Intel Extreme Masters Katowice 2020: pierwszy turniej rangi Masters w CS:GO z pulą 500,000 dolarów
4

Chyba nikt nie przypuszczał, że nowa odsłona IEM pojawi się gdziekolwiek indziej niż w Katowicach? Jedno z najsłynniejszych o ile nie najsłynniejsze wydarzenie e-sportowe rozpocznie się 28 lutego i potrwa do 1 marca. Turniej CS:GO będzie pierwszym wydarzeniem rangi Masters w ramach ESL Pro Tour. W puli znalazło się aż pół miliona dolarów.

IEM 2020: taki niemajorowy Major

Turniej, który i tak jest uznawany za bardzo prestiżowy, zyskał status rangi Masters, gdyż wchodzi w skład zupełnie nowej inicjatywy pod nazwą ESL Pro Tour. Po raz ósmy przyjdzie nam oglądać najlepsze zespoły z całego świata, które przyjadą do Polski. Choć rozgrywki rozpoczną się już 25 lutego, to całość odbędzie się bez udziału publiczności. Prawdziwe otwarcie nastąpi trzy dni później.

W Katowicach nie tylko pamiętamy, ale również tworzymy historię esportu. Intel® Extreme Masters będzie bardzo wyjątkowy pod tym względem. Kiedy w 2013 roku wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy, rozpoczęła się era mega turniejów esportowych. Teraz, wraz z pierwszym w historii Masters Championship ESL Pro Tour zapoczątkujemy kolejny etap.

- Michał „Carmac” Blicharz, Vice President do spraw Pro Gamingu w ESL

Szesnaście zespołów będzie walczyć o tytuł najlepszego, gdzie w puli rozgrywek znalazło się aż pół miliona dolarów. Na pewno nie zabraknie wspaniałych spotkań, silnych emocji i CS-a na najwyższym poziomie. Warto więc powoli się przygotowywać do tego wydarzenia. Nic nie zastąpi udziału w IEM, będąc na miejscu, siedząc na arenie katowickiego Spodka.

Intel Extreme Masters Katowice to nie tylko CS:GO

Jedną z najważniejszych atrakcji jest rzecz jasna turniej Counter-Strike: Global Offensive, ale nie jedyną. W międzyczasie będą się również odbywać targi IEM EXPO, gdzie na pewno nie zabraknie ciekawych stoisk, e-sportowej rywalizacji i wielu więcej. To właśnie tam zobaczycie najnowsze komputery, cosplayerów, odwiedzicie sklepy z gadżetami czy obejrzycie mniejsze rozgrywki. Warto wspomnieć, że na halach MCK gośćmi będą także uczestnicy finałów Quake Pro League Stage 2.

Intel Extreme Masters to niesamowite wydarzenie łączące niepowtarzalne emocje zarówno fanów, jak i graczy oraz najbardziej zaawansowaną technologię i ekscytujące gry. Zaangażowanie się w te wyjątkowe momenty w grze jest w samym DNA Intel i jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej niesamowitej podróży. Razem z ESL podnieśliśmy poprzeczkę do niewyobrażalnych wcześniej poziomów.

- Krzysztof Jonak, EMEA Territory Billings Accounts, w firmie Intel

Sprzedaż biletów została zaplanowana na przyszły miesiąc. Jak co roku, ich ilość będzie ograniczona, a najtańsze na pewno znikną w ciągu kilku minut. Warto więc się przygotować do zakupów, jeżeli nie chcecie stać w długiej kolejce do Spodka.|

Źródło: Informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu