Mobile

I Ty też możesz mieć swój kreatywny kalendarz. Koniec nudy Przypomnień

Grzegorz Marczak
I Ty też możesz mieć swój kreatywny kalendarz. Koniec nudy Przypomnień
16

Autorką poniższego tekstu jest Justyna Kaczmarczyk. Lista zadań, kalendarz, kontakty, notatki to codzienność, nie tylko sfery biznesowej organizacji pracy, życiem prywatnym też można efektywnie zarządzać. Aplikacja Moredays pozwala zarządzać również efektownie. Moredays to platforma łącząca za...

Autorką poniższego tekstu jest Justyna Kaczmarczyk.

Lista zadań, kalendarz, kontakty, notatki to codzienność, nie tylko sfery biznesowej organizacji pracy, życiem prywatnym też można efektywnie zarządzać. Aplikacja Moredays pozwala zarządzać również efektownie.

Moredays to platforma łącząca zadania, notatki, kalendarz, listę kontaktów w jednym miejscu w przyjaznej, atrakcyjnej szacie graficznej. Grafika interfejsu wyraźnie odbiega od minimalizmu rozwiązań biznes,w których w przejrzysty sposób dodajemy kolejne zadania, spotkania do kalendarza.

W Moredays do wpisów możemy dodać zdjęcie z własnej galerii, a nawet je sobie samodzielnie skadrować, tak aby wszystko pięknie wyglądało. Dodatkowo, aby móc filtrować wpisy dostępne są graficzne stampsy, które możemy przypisywać wg uznania. Ikonka “kieliszka do martini” jest chyba oczywista dla wydarzenia zaplanowanego na wieczorne wyjście.

Każdy wpisy, który przyjdzie nam do głowy leci do inboxa, dopiero po określeniu jego typu: notatka, wydarzenie, kontakt, zadanie, zostaje przypisany do odpowiedniej fiszki. Pozytywne wrażenie robi widok główny: sketcher, który zapełniony różnym typem informacji przypomina kartę osobistego dziennika, wręcz odręcznie pisanego z wklejonymi zdjęciami.

Moredays jest niezwykle uroczym notatnikiem, który pozwala prezentować życie użytkownika w znacznie lepszym świetle niż może być ono naprawdę. Świetna czcionka, mapa Google z własnymi pinami czyni nasze życie bardzo fajnym w oczach urządzenia mobilnego. Zapełnianie Moredays pozwoli nam stworzyć osobisty elektroniczny pamiętnik zebrany z fragmentów naszych codziennych aktywności.

MOREDAYS Screencast HD from MOREDAYS on Vimeo.

Tak wygladające życie to po prostu świetny lans wśród wielu innych aplikacji typu kalendarz czy notatnik. Zmniejszanie bariery między nudną listą zadań do zrobienia poprzez wpisanie jej niezłą czcionką, dodanie foty czy innego znaczka zdaje się być świetnym pomysłem na zwiększenie zainteresowania i efektywności zarządzania czasem. To oczywiście mogło powstać tylko w Ameryce, gdzie wszystko sprawia wrażenie bycia dla ludzi, a nie na odwrót.

Aplikacja dostępna jest w systemie IOS z odmiennym interfejsem dla iPhona i iPada.

Zdecydowany plus w myśleniu o użytkowniku. Jeżeli nie jest się posiadaczem żadnego z tych urządzeń, można prowadzić swój Moredays w wersji webowej i też jest ładnie. Moredays powstało z prywatnych funduszy i pochodzi z San Francisco, aktualnie jest wciąż w wersji beta.

Dodam tylko, że w opisie znajdziemy informację o integracji z Google Calendar, a w webowej wersji znajdziemy w panelu administracyjnym możliwość odznaczenia tej integracji, pomimo to sprawia wrażenie, że nie działa i to nie tylko mi, jak doczytałam w supporcie. Planują też intergrację z Evernote i iCloud, ale to rozumiem, że to po wyjściu z wersji beta. Czekam z niecierpliwością.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iOSprzypomnienia