Uber

Hulajnogi Lime wypożyczysz teraz w aplikacji Ubera

Grzegorz Ułan
Hulajnogi Lime wypożyczysz teraz w aplikacji Ubera
15

Uber uprzedził właśnie FREE NOW (dawne mytaxi) i poinformował właśnie, że od dziś mieszkańcy Warszawy, Wrocławia i Poznania obok przejazdów samochodami Ubera mogą również zamawiać i wypożyczać hulajnogi Lime.

Na ostatniej konferencji FREE NOW na początku lipca zapowiedziano, że dopiero na jesień planuje się udostępnienie w ich aplikacji opcji wypożyczenia hulajnóg hive. Uber ogłosił właśnie, że robi to już teraz i w trzech miastach w Polsce udostępnił w swojej aplikacji opcję wypożyczenia hulajnóg Lime, które jako pierwsze zadebiutowały w Polsce pod koniec ubiegłego roku.

Billy Guernier, Head of New Mobility Platform w Uber:

Bardzo cieszymy się z wprowadzenia w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu nowych form komunikacji i umożliwienia korzystania z nich tym mieszkańcom, którzy nie mają własnych samochodów. Integracja z hulajnogami Lime to kolejny sposób na szybkie i tanie poruszanie się po mieście i doskonałe uzupełnienie transportu publicznego.

Hulajnogi Lime dostępne będą w aplikacji Ubera dla mieszkańców Sztokholmu, Malmö, Poznania, Warszawy, Wrocławia, Pragi i Wiednia, ceny w Polsce przy tym się nie zmieniają, nadal na starty zapłacimy 3 zł, a za każdą rozpoczętą minutę jazdy 0,50 zł.

Joe Kraus, Dyrektor Operacyjny Lime:

Z niecierpliwością czekamy na kontynuację i rozszerzenie naszej współpracy z platformą Uber, by transport miejski stał się jeszcze bardziej intuicyjny, łatwiejszy, bezpieczniejszy
i bardziej zrównoważony. Jesteśmy podekscytowani, że mieszkańcy i goście przyjeżdżający do Warszawy, Wrocławia czy Poznania mogą teraz również wypożyczyć hulajnogi Lime za pośrednictwem aplikacji Uber.

Nowa opcja wypożyczenia hulajnóg Lime pojawi się w aplikacji Ubera obok dotychczasowych usług, czyli UberX, Uber Select, Uber Black oraz Uber Van.

Aktualizacja aplikacji Uber w mobilnych sklepach powinna pojawić się pojawić dzisiaj, sprawdzałem przed chwilą w App Store, jeszcze jej nie ma, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość. Niemniej cieszy ten pomysł, dzięki niemu w miejsce dwóch aplikacji, możemy korzystać z jednej, a dodatkowo dojdzie nam jeszcze jedna opcja płatności w postaci PayPal, której w aplikacji Lime brakuje.

Źródło: Uber.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu