Polska

UberGIVING już w Polsce. Uber na Dzień Dziecka rozwiezie za darmo Wasze dary dla samotnych matek

Grzegorz Ułan
UberGIVING już w Polsce. Uber na Dzień Dziecka rozwiezie za darmo Wasze dary dla samotnych matek
3

UberGIVING, to dobroczynne przejazdy Ubera - akcja, która dostępna była do tej pory dla mieszkańców między innymi Dubaju i Londynu. Z okazji Dnia Dziecka Uber uruchamia ją po raz pierwszy w Polsce.

To bardzo fajna akcja ze strony Ubera, powinna niezwykle korzystanie wpłynąć na ich wizerunek w Polsce. Polacy bardzo chętnie pomagają potrzebującym i bardzo chętnie by pomagali więcej, gdyby nie różnego rodzaju przeszkody, które Uber dzięki akcji UberGIVING niweluje.

Na czym ona polega? Otóż w Dzień Dziecka, 1 czerwca w aplikacji Uber dla mieszkańców Warszawy pojawi się dodatkowa opcja zamówienia Ubera, obok UberX, Select, Van czy Uber Black przez ten jeden dzień będzie też UberGIVING. Po jej wybraniu przyjedzie do nas kierowca Ubera, odbierze dary, które zawiezie później do Domu Samotnej Matki przy ul. Skierdowskiej 2 w Warszawie. Koszt takiego przejazdu pokryje w całości Uber.

Jakie to mogą być dary? Tu już głos oddaje Izabeli Kuś, wolontariuszce ze Stowarzyszenia “Wspólnymi Siłami”, z Domu Samotnej Matki na warszawskiej Białołęce:

Z dużą radością przyjęliśmy wiadomość o tej inicjatywie. Ludzie często chcą pomóc, ale ta pomoc czasami nie dochodzi do skutku z powodu dość prozaicznych przyczyn, jak np. brak własnego auta czy trudności związanych z przewiezieniem darów. Inną kwestią jest niedopasowanie pomocy do realnych potrzeb takich placówek, jak nasza. Zdarza nam się otrzymywać rzeczy, których nie mamy jak spożytkować, np. stare i znoszone ubrania. Będziemy wdzięczni wszystkim, którzy przekażą nam żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia, taką jak sery, wędliny, warzywa, owoce, a także pieluszki (najlepiej w rozmiarach od 4 do 5), mleko 3,2%, przybory toaletowe, środki chemiczne czy zabawki, które ucieszą dzieci w ich dniu.

Uber przekazał nam, że takie akcje cieszą się ogromną popularnością w innych krajach, przewiduje też, że podobnie może być w Polsce. Dlatego też dodatkowo dla tych, którym nie uda się zamówić Ubera w powyższy sposób umożliwi to w kolejnych dniach pomiędzy 1 a 8 czerwca, już przy wykorzystaniu kodu na darmowy przejazd w tą i z powrotem na osobiste przekazanie darów.

Ta opcja dostępna będzie już nie tylko w Warszawie - kod WAWGIVING, ale i w Krakowie - kod KRKGIVING, Poznaniu - kod POZGIVING, Łodzi - kod LCJGIVING, Trójmieście - kod GDNGIVING, Wrocławiu – kod WROGIVING i w Katowicach – kod KTWGIVING. Tu już będzie pewne ograniczenie kwotowe, maksymalnie koszt dojazdu do domu samotnej matki i z powrotem, nie może przekroczyć 70,00 zł w jedną stronę, to w przypadku Warszawy, a w przypadku pozostałych miast 50,00 zł.

Lista placówek biorących, którym w ten sposób będzie można pomóc:

Źródło: Uber.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu