Mobile

Hugo Barra odchodzi z Xiaomi. Chiński sen okazał się ułudą? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Hugo Barra odchodzi z Xiaomi. Chiński sen okazał się ułudą? [prasówka]
11

Hugo Barra, będący swego czasu jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Google'a, zdecydował się opuścić struktury chińskiego Xiaomi.

Hugo Barra odchodzi z Xiaomi

Hugo Barra wraca do Doliny Krzemowej. Tym samym kończy się jego kariera w Xiaomi, gdzie trafił w 2013 roku. Wcześniej Barra odpowiadał za Androida w strukturach Google'a i był jedną z bardziej rozpoznawalnych osób w branży technologicznej.

Barra wyjaśnia, że zaczęła mu doskwierać samotność w Chinach. Brak przyjaciół i rodziny odbiły się na jego życiu oraz zdrowiu. Stąd decyzja o powrocie. Prawdopodobnie wpływ na tę decyzję miała również bardzo powolna ekspansja Xiaomi na rynki zachodnie oraz gorsze niż oczekiwano wyniki finansowe.

Nokia potwierdza flagowca ze Snapdragonem 835

Nokia 6 okazała się w Chinach dużym sukcesem. Pora na kolejny ruch. Ma być nim smartfon z najwyższej półki cenowej, napędzany Snapdragonem 835. Odpowiedzialny za markę koncern HMD Global miałby zaprezentować to urządzenie już za miesiąc, podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Moto Z 2017 też na nowym Snapdragonie

A tymczasem w bazie Geekbench pojawiają się informacje o nowym Moto Z. Smartfon również ma być napędzany topowym Snapdragonem, a oprócz tego mieć do dyspozycji 4 GB pamięci RAM i najnowszego Androida 7.1.1 Nougat. Nie wiemy, kiedy nowy smartfon zadebiutuje na rynku, ale można strzelać, że podczas targów MWC. Jak wszystkie modele z serii Z, tak i ten będzie kompatybilny z modułami. Lenovo konsekwentnie realizuje swój plan na modularne smartfony, czego potwierdzeniem będzie kolejna premiera. Wiemy też, że dotychczas wyprodukowane akcesoria będą kompatybilne przynajmniej do końca 2018 roku.

Można już przenosić gry na Steam

Steam wprowadza praktyczną nowość - funkcję przenoszenia plików zainstalowanych gier do innych lokalizacji. Dotąd mogliśmy tego typu czynność wykonać jedynie podczas instalacji tytułu. A więc w sytuacji, gdy np. zaczynało nam brakować miejsca na SSD, należało odinstalować grę i zainstalować ją jeszcze raz w innej lokalizacji. Teraz musimy jedynie przejść do Właściwości i wybrać stosowną opcję. Cała reszta odbędzie się automatycznie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu