Motoryzacja

Huawei rusza ze sprzedażą samochodów, ale jeszcze nie w Polsce

Kamil Pieczonka
Huawei rusza ze sprzedażą samochodów, ale jeszcze nie w Polsce
13

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od jutra samochód SERES SF5 będzie dostępny we flagowych sklepach marki w całych Chinach. Cena SERES SF5 wyniesie 246 800 CNY (~143 500 PLN) za wersję 4WD oraz 216 800 CNY (126 000 PLN) za wersję 2WD. Samochód będzie dostępny w czterech kolorach.

SERES SF5 to hybryda z napędem elektrycznym

SERES to nowa marka na chińskim rynku, która rozpoczęła sprzedaż swojego pierwszego crossovera w zeszłym roku. Teraz model SF5 będzie dostępny również w salonach Huawei, które dostarcza rozwiązania technologiczne do tego samochodu. To generalnie bardzo ciekawa koncepcja, bo SF5 dostępny jest w dwóch wersjach, w pełni elektrycznej oraz jako hybryda z silnikiem spalinowym, który działa jako generator. W tym drugim przypadku mamy baterię o pojemności 35 kWh, która daje zasięg około 180 km (NEDC) oraz turbodoładowany silnik o pojemności 1,5l i mocy 150 KM, który zasila generator o mocy 90 kW doładowujący baterię. W takim zestawie zasięg tego samochodu to ponad 1000 km. Oferuje też świetne parametry, bo dwa silniki elektryczne generują 693 KM (1040 Nm momentu obrotowego) i pozwalają rozpędzić się do 100 km/h w czasie 4,8 sekundy.

Dostępna będzie też wersja w pełni elektryczna z zasięgiem około 500 km (NEDC) oraz słabszy model z napędem tylko na jedną oś i silnikiem o mocy 347 KM (520 Nm). W środku natomiast jest całkiem nowocześnie po części dzięki rozwiązaniom Huawei. Przed kierowcą mamy wyświetlacz o przekątnej 12,3 cala, a na środku znalazł się "tablet" o przekątnej 17 cali.  System HUAWEI HiCar umożliwiają bezproblemowe przełączanie się między aplikacjami na smartfonie i centralnym panelu sterowania pojazdem, dając dostęp do między innymi nawigacji czy muzyki w dowolnym czasie i miejscu. Na przykład, muzyka słuchana na smartfonie może być płynnie kontynuowana po wejściu do samochodu. Rozwiązanie zapewnia również inteligentne sterowanie głosowe, a także łączenie samochodu z innymi inteligentnymi urządzeniami, dzięki czemu użytkownik może łatwo z poziomu samochodu włączyć na przykład domową klimatyzację czy inne urządzenie znajdujące się w domu. Samochód wyposażony jest w trójwymiarowy system audio składający się z 11 jednostek dźwiękowych dostrojonych przez ekspertów i akustyków Huawei.

Nie wiadomo jeszcze czy SERES SF5 za sprawą Huawei będzie dostępny poza Chinami. Być może stanie się tak w przyszłości, wtedy pewnie będzie można lepiej zweryfikować zapewnienia producenta, bo szczerze powiedziawszy patrząc na moc silników i przyśpieszenie, to coś nie do końca mi się tutaj zgrywa. Nie mniej jednak chińska motoryzacja bez wątpienia radzi sobie coraz lepiej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu