Huawei

Huawei według Gemiusa na czwartym miejscu w Polsce. U nas jest już trzeci!

Jakub Szczęsny
Huawei według Gemiusa na czwartym miejscu w Polsce. U nas jest już trzeci!
34

Samsung i Apple kontynuują dominację w naszym kraju, jeżeli chodzi o ruch mobilny. Warto jednak zwrócić uwagę na czarnego konia zestawienia opublikowanego przez Gemiusa - Huawei w ciągu tylko jednego roku "urósł" o ponad 5 proc. i depcze trzeciemu LG po piętach. Według informacji pozyskanych z naszego Google Analytics, Huawei znajduje się już na podium.

Gemius swoje dane pozyskał na podstawie ruchu mobilnego z urządzeń wiodących na polskim rynku marek. W dalszym ciągu królem jest Samsung, który ani nie zyskał, ani nie stracił w 2016 roku. Cały czas urządzenia Koreańczyków generują w Polsce 37,2 proc. ruchu. Za nim uplasowało się Apple, które spadło o pół procenta, LG natomiast wraz z końcem roku zanotowało stratę o 2 proc. Huawei okazał się być hitem na naszym rynku i końcówka zeszłego roku należała właśnie do chińskiej firmy. Wzrost o 5,2 proc. to chyba wystarczający dowód na to, że Polakom spodobały się świetnie wyważone i często zauważalnie tańsze od konkurencji urządzenia mobilne. Dołóżmy do tego fakt, iż były one w naszym kraju bardzo mocno i zręcznie promowane, również przez Roberta Lewandowskiego. Tak wygląda przepis na sukces według Chińczyków.

Spadek zaliczyło również Sony, które w ciągu roku straciło 1,2 proc. ruchu mobilnego. Nokia ze zrozumiałego powodu dalej kontynuuje swój marsz ku dołowi zestawienia. Warto jednak zwrócić uwagę na HTC, którego sytuacja polepszyła się nieznacznie, bo o 0,9 proc.

Huawei wyczuł moment. I rynek

Rynek urządzeń mobilnych w ogóle znajduje się w niezwykle ciekawej fazie, do której należy dobrać odpowiednią strategię. Wzorcową postawą wykazał się właśnie Huawei, który korzysta z tego, że dzisiaj nie trzeba wydawać fortuny na sprzęt, aby działał dobrze. Przyrosty wydajności z generacji na generację są niewielkie i dodatkowo, okazuje się, że średniaki również zapewnić bardzo dobry komfort użytkowania. Wszystko to w połączeniu z bardzo atrakcyjną nierzadko ceną powoduje, że Polacy chętnie wybierają smartfony Huawei.

Mamy dane z Antyweba! Jest niespodzianka

Na początku roku, Huawei był w naszym panelu Google Analytics siódmy, jeżeli chodzi o ruch mobilny. Na pierwszym miejscu plasował się oczywiście Samsung, który w dalszym ciągu jest hegemonem i nawet Apple nie może nawiązywać z nim równej walki. Trzeci obecnie w naszym zestawieniu jest Huawei, który wyprzedził LG, a także "zagrzebał" Sony. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dane, które pochodzą od nas nie są reprezentatywne dla wszystkich użytkowników smartfonów w Polsce. Czytelnicy naszego serwisu to głównie osoby bardziej zaznajomione z technologiami oraz nowinkami na polskim rynku, które chętniej sięgają m. in. po flagowce oraz mniej znane sprzęty. Stąd też, bardzo możliwe, że lepszy wynik Huawei w naszym panelu GA jest podyktowany właśnie charakterystycznymi czytelnikami.

Styczeń 2016:

Grudzień 2016:

Źródło danych: Gemius


Niedawno uruchomiliśmy serwis z Pracą w IT! Gorąco zachęcamy do przejrzenia najnowszych ofert pracy oraz profili pracodawców.

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu