Huawei

Ten procesor będzie napędzał najmocniejsze smartfony Huawei

Tomasz Popielarczyk
Ten procesor będzie napędzał najmocniejsze smartfony Huawei
0

Huawei prezentuje swój nowy SoC. Kirin 960 pod wieloma względami jest rewolucyjny, co oznacza, że flagowe smartfony Huawei będą jeszcze bardziej konkurencyjne i po prostu szybsze.

Kirin 960

Co się zmienia w nowym topowym układzie Huawei dla urządzeń mobilnych w porównaniu z dotychczas najmocniejszym Kirinem 950? W dalszym ciągu mamy do czynienia z chipem 8-rdzeniowym. Cztery rdzenie jednak oparto na nowszej architewkturze Cortex-A73. Podkręcono też je delikatnie - do 2,4 GHz. Zastosowanie znalazł tutaj nowy kontroler pamięci - LPDDR4 na szynie 1800 MHz. Pojawił się też nowy GPU Mali-G71MP8. Procesory graficzne zawsze były piętą achillesową SoC Huawei, więc pozostaje mieć nadzieję, że tym razem ulegnie to zmianie. Układ wspiera też kodowanie i dekodowanie wideo HEVC w rozdzielczości 4K. Ważną informacją jest też wsparcie dla magazynów danych UFS 2.1 oraz LTE cat. 12.

Kirin 960 ma zadebiutować na początku przyszłego roku. Prawdopodobnie zobaczymy go w kolejny flagowcu z serii P.

Instant Articles z wideo 360

Od dziś każdy wydawca może implementować materiały wideo 360 w Instant Articles. Nie jest to może informacja, którą odczujecie bezpośrednio, bo treści tego typu raczej powoli zyskują na popularności. Facebook jednak mocno inwestuje w ten format, a to daje nadzieję, że w miarę upływu czasu będzie ich przybywać. W Instant Articles wideo 360 będą działały w identyczny sposób, w jaki działają w newsfeedzie. Chcąc je obejrzeć, będziemy zatem musieli poruszać naszym telefonem, zmieniając w ten sposób kadr. Różni się jedynie ich sposób implementacji. Jeżeli zatem posiadacie blogi lub strony www i wykorzystujecie tę technologię Facebooka, macie do dyspozycji nowe możliwości;

Aplikacja tapety od Google

W sklepie Play debiutuje aplikacja z tapetami od Google. Jak się pewnie domyślacie, program jest po prostu bazą atrakcyjnych wizualnie tapet na pulpity Waszych smartfonów. Czy znajdziemy tutaj cokolwiek więcej? Niestety nie i to nieco rozczarowujące, bo w istnieją już setki analogicznych programów. W każdym razie, jeżeli szukacie jakiegoś powiewu świeżości na swoim głównym ekranie, program znajdziecie w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobilehuaweiSmartfonysoc