Mobile

Huawei prezentuje smartfona dla millenialsów (i nie tylko?)

Konrad Kozłowski
Huawei prezentuje smartfona dla millenialsów (i nie tylko?)
22

Huawei postanowił przygotować sprzęt dedykowany prawdopodobnie najbardziej aktywnej grupie użytkowników smartfonów - millenialsów. Jaki on jest? Posiada dwa obiektywy, jest smukły i wydajny oraz, co najważniejsze, nie jest drogi.

Honor 6X ma być jednym z głównych wcieleń zasady double or nothing, którą kierował się producent projektując tego smartfona, a którą to żyją millenialsi. Niezależnie od tego, czy tak w istocie jest, warto zaznaczyć, że Huawei zaczyna sobie bardzo udanie i ambitnie pogrywać na rynku wykorzystując brand Honor, a te urządzenia nie są już postrzegane jako tania-bo-nieco-gorsza alternatywa. Huawei to teraz jeden z wiodących producentów, zdaniem wielu lider rynku smartfonów z Androidem, co przekłada się na popularność i sukcesy Honora.

Honor 6X nie jest urządzeniem małym. Ekran posiada przekątną 5,5 cala przy rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Całość zamknięto w obudowie o grubości 8,2 milimetra, zaś tylny panel jest delikatnie wygięty, co ma przełożyć się na wygodniejszy i pewniejszy uchwyt.

Huawei chwali się, że nowy Honor 6X posiada innowacyjny aparat z dwoma obiektywami - pierwszy z nich oferuje 12 megapikseli, zaś drugi 2 megapiksele. To właśnie drugi z nich odpowiada za informacje na temat głębi uchwyconego kadru, co wpływa na ostrość obrazu. Nie zabrakło oczywiście funkcji rozmazywania tła w celu uwypuklenia obiektów czy osób na pierwszym planie. Czas łapania ostrości ma wynosić 0,3 sekundy, co zawdzięczane jest technologii Phase Detection Auto Focus.

Teraz trochę o specyfikacji. Wydajność smartfonu definiuje ośmiordzeniowy procesor Kirin 655 - cztery rdzenie 2.1GHz i cztery rdzenie 1.7 GHz. Całości uzupełniają 3 lub 4 GB pamięci RAM (w zależności od wersji). Czas pracy na baterii? Przy normalnym użytkowaniu mówi się o nieco ponad 2 dniach, przy większym obciążeniu 1,5 dnia. Bateria posiada pojemność 3340 mAh, więc podawane rezultaty nie muszą znacznie różnić się od rzeczywistości.

Huawei Honor 6X trafi na europejski rynek w cenie 249 euro. Kiedy dokładnie? Jeszcze nie wiemy, ale podano już datę wkroczenia do amerykańskich sklepów - stanie się to już 4 stycznia. Nie wiadomo do których krajów zawita droższa, posiadająca 4 GB pamięci RAM, wersja smartfona, ale wiemy, że zapłacimy za nią 299 euro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

huaweihonorSmartfonyCES2017