Huawei

Cieńszy niż MacBook Air. Huawei MateBook X i pozostałe premiery produktowe Huawei

Piotr Kurek
Cieńszy niż MacBook Air. Huawei MateBook X i pozostałe premiery produktowe Huawei
20

Huawei to nie tylko smartfony. To cały katalog przeróżnych sprzętów elektronicznych, którymi chiński producent chce powalczyć na rynku. Właśnie zaprezentowano nowe produkty, które do sprzedaży trafią w najbliższym czasie.

Kilka godzin temu Huawei przedstawiło wizję dalszego rozwoju swojego autorskiego systemu operacyjnego Harmony OS, który w najbliższym czasie napędzać będzie produkty chińskiego producenta, a już w przyszłym roku dostępny będzie na pierwszych smartfonach. Wraz z rozwiązaniami systemowymi, Huawei przedstawia szereg nowych produktów, które w najbliższym czasie trafią do sprzedaży i będą wchodzić w skład linii Seamless AI Life — ekosystemu, w którym smartfony Huawei stanowić będą centrum sterowania dla pozostałych inteligentnych sprzętów.

Huawei Freebuds Pro i FreeLace Pro

Nowe słuchawki douszne, które na pierwszy rzut oka przypominają Apple Airpods Pro, mają być mocną konkurencją dla małych, bezprzewodowych słuchawek z funkcją aktywnej redukcji hałasu. Wyposażone w technologię Dual Anti Wind-noise znaczącą podniosą komfort prowadzenia rozmowy przez słuchawki w wietrznych warunkach — rozmówca ma nie słyszeć dodatkowego szumu. ANC wykorzystuje podwójny mikrofony i ma być lepszy niż dostępne na rynku produkty konkurencji (Freebuds Pro mają usunąć szum do 40 dB). Jako pierwsze wykorzystują tak zwany Dynamic Noise Cancellation składający się z tradycyjnej redukcji hałasu oraz algorytmów sztucznej inteligencji analizujących otoczenie. Dostępne będą trzy tryby: Cozy Mode, General, oraz Ultra. Nie mogło też zabraknąć trybu kontaktu, który pozwoli na usłyszenie otoczenia bez konieczności wyciągania słuchawek z uszu.

Huawei Freebuds Pro sterowane są poprzez naciskanie i przytrzymywanie lewej lub prawej słuchawki i umożliwiają połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie, z łatwym przełączaniem między nimi. Na jednym ładowaniu, z funkcjami ANC, działać będą 4,5 godziny, a z wyłączoną redukcją szumów czas ten wydłuża się do 7 godzin. W połączeniu z bezprzewodowym etui daje to 30 godzin pracy. Słuchawki będą dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: Silver Frost, Carbon Black i Ceramic White w cenie 199 € — w sprzedaży pojawią się w październiku.

Aktywna redukcja szumu trafi też do słuchawek FreeLace Pro — przewodowych słuchawek dousznych. Te, oprócz dźwięku wysokiej jakości, będą wykorzystywać sztuczną inteligencję do podniesienia jakości prowadzonych rozmów głosowych, a dzięki połączeniu HiPair po podłączeniu do smartfona umożliwią błyskawiczne sparowanie, a także doładowanie słuchawek — wystarczy 5 minut ładowania by uzyskać 5 godzin pracy na baterii. Huawei FreeLace Pro będą dostępne w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu i kosztować będą 119 €.

Huawei Watch GT 2 Pro

Nowa odsłona popularnego zegarka wykorzystuje szkło szafirowe, tytanową obudowę i elementy ceramiczne dodające charakteru całemu urządzeniu. W sprzedaży pojawią się dwie wersje: Classic i Sport. Sportowy model ma oferować 100 trybów aktywności fizycznych, w tym tryb golfowy, czy narciarski, z funkcjami, które przydadzą się wszystkim, którzy uprawiają te sporty. Watch GT 2 Pro przyda się także w czasie pieszych wędrówek, gdzie nie zawsze jest dostęp do sieci. GPS i dedykowana nawigacja pozwoli m.in. na odnalezienie drogi powrotnej w przypadku zgubienia się na trasie. Zegarek poinformuje o wschodzie i zachodzie słońca, fazach księżyca, czasie przypływów, czy o nadchodzących zmianach warunków pogodowych.

Watch GT 2 Pro to także poręczne narzędzie do ciągłego monitorowania stanu zdrowia. Pulsometr, pulsoksymetr, śledzenie snu, czy wyświetlanie powiadomień o zaobserwowanych anomaliach. Zegarek na jednym ładowaniu ma wytrzymać do 30 godzin z włączonym GPS. Bez nawigacji ma to być do 14 dni standardowego używania. Bezprzewodowe, 5 minutowe ładowanie (także przy pomocy kompatybilnego smartfona) pozwoli uzyskać dodatkowe 10 godzin pracy. W zależności od wybranego modelu, Huawei Watch GT 2 Pro kosztować będzie 329 € (Sport) i 349 € (Classic). Oba zegarki trafią do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Huawei Watch Fit

Wraz z prezentacją Huawei Watch GT 2 Pro pokazano nową linię zegarków: Huawei Watch Fit. Niewielkich rozmiarów i bardzo lekki (34 gramy z opaską) zegarek z ekranem o przekątnej 1,64 cali ma być idealnym kompanem przy codziennych aktywnościach fizycznych. Wyposażono go w wirtualnego trenera personalnego z wyświetlanymi animacjami instruktażowymi, a do dyspozycji użytkowników oddano 96 trybów aktywności.

Huawei Watch Fit posiada ekran AOD, GPS, całodniowy monitoring aktywności i ponad 200 tarcz do wyboru. Każda z nich może być dodatkowo modyfikowana z wykorzystaniem widżetów. Huawei Watch Fit posłuży także jako wyzwalacz do aparatu w smartfonie. Zegarek Huawei Watch Fit kosztować będzie 129 € i do sprzedaży trafi jeszcze w tym miesiącu.

Huawei MateBook X

Odświeżony Huawei MateBook X to przede wszystkim niemal pozbawiony ramek ekran dotykowy Infinite FullView Display o rozdzielczości 3200 x 2000 pikseli przy 278 PPI i jasności na poziomie 400 nitów. Laptop jest mniejszy niż kartka A4 i waży zaledwie 1 kg. Jego grubość to w najgrubszym punkcie 13,6 mm (dla porównania MacBook Air to 16,1 mm). Nowością jest też touchpad, który jest większy o 26% w porównaniu do poprzedniego modelu. Wyposażono go w technologię Huawei Share pozwalającą m.in. na szybkie wykrywanie i połączenie komputera ze smartfonem i wykorzystanie funkcji Multi-Screen Collaboration dającej możliwość korzystania z wielozadaniowości na kilku ekranach jednocześnie.

Komputer napędzany będzie procesorem Intel Core i7 10. generacji i oferuje wsparcie WiFi 6. Przycisk zasilania wyposażono w czytnik linii papilarnych pozwalający włączyć i zalogować się do swojego konta jednym dotknięciem. Na jednym ładowaniu ma pozwolić na 9 godzin oglądania materiałów wideo lub edycji plików. Dodatkowym atutem Huawei MateBook X ma być dźwięk przestrzenny wydobywający się z czterech głośników. Huawei MateBook X kosztować będzie, w zależności od konfiguracji, 1599 € (Intel Core i5, 16 GB RAM, 512 GB SSD) lub 1799 € (Intel Core i7, 16 GB RAM , 12 GB SSD) i trafi do sprzedaży w październiku. Dostępny będzie w kilku wersjach kolorystycznych: Silver Frost, Interstellar Blue, Forest Green i Sakura Pink.

Huawei MateBook 14

Przy okazji prezentacji Huawei MateBook X pokazano też Huawei MateBook 14 z ekranem o rozdzielczości 2164 x 1440 pikseli. Napędzany przez procesor AMD Ryzen wyposażony został w podwójny układ chłodniczy Huawei Shark Fin Fan. Na baterii działa do 10 godzin (oglądanie wideo i edycja plików) i kosztować będzie, w zależności od specyfikacji, 849 € (AMD Ryzen 5 4600 H, 8 GB RAM, 256 GB SSD), 949 € (AMD Ryzen 5 4600 H, 16 GB RAM, 512 GB SSD) i 1049 € (Ryzen 7 4800 H, 16 GB RAM, 512 GB SSD). W sprzedaży pojawi się w październiku i dostępny będzie w kolorach Mystic Silver i Space Gray.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu