Huawei

Huawei P Smart Z z wysuwanym aparatem na nowych renderach

Piotr Kurek
Huawei P Smart Z z wysuwanym aparatem na nowych renderach
1

Moda szybko przychodzi, ale jeszcze szybciej odchodzi. Wcięcia, notche, łezki, oczka. Niemal każdy producent smartfonów ma swój pomysł na zagospodarowanie ekranu w produkowanym urządzeniu. Najbardziej pożądany jest taki, który zajmuje całą powierzchnię przedniego panelu. Teraz na czasie są wariacje na temat wysuwanych aparatów i najprawdopodobniej to właśnie takie rozwiązanie trafi do nowego smartfona Huawei.

Huawei w swojej ofercie posiada smartfony z wcięciami w postaci łezki lub klasycznego już notcha. Wygląda jednak na to, że firmie spodobał się pomysł konkurencji na wyeliminowanie kamery umieszczonej na przednim panelu wyświetlacza. Nadchodzący Huawei P Smart Z ma być pierwszym smartfonem firmy z wysuwanym mechanizmem aparatu fotograficznego do zdjęć selfie i rozmów wideo.

Nowy Huawei P Smart Z ma być uzupełnieniem linii smartfonów P Smart 2019, o których poczytacie w tekście Pawła Recenzja Huawei P Smart 2019. 900 złotych za dobry smartfon to uczciwa cena – tylko dlaczego tak się rysuje? P Smart Z ma zrezygnować z łezki obecnej w dwóch modelach linii P Smart i zaoferować użytkownikom nowe rozwiązanie w postaci wysuwanego aparatu — coś na wzór Oppo F11 Pro, czy Vivo Nex S. Oczywiście Huawei nie potwierdza tych doniesień, jednak w ostatnich dniach do sieci trafiły nowe rendery i specyfikacja techniczna nowego smartfona.

Źródło: https://twitter.com/evleaks/status/1121640976949202944

Zobacz też: To godny następca P20 Lite i też będzie hitem u operatorów. Recenzja Huawei P30 Lite

Huawei P Smart Z z wysuwanym aparatem z 16. megapikselową matrycą do zdjęć selfie i rozmów wideo ma być wyposażony w ekran o przekątnej 6,59 cala, proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli, z bardzo wąskimi ramkami wokół niego. Smartfon pracować będzie na ośmiordzeniowym procesorze Kirin 710 z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej do 512 GB za pomocą karty microSD. Do tego pojemna bateria 4000 mAh, choć w chwili obecnej nie mamy informacji, czy wspierać będzie szybkie ładowanie. Z tyłu umieszczone będą dwa aparaty: 16 Mpix z przysłoną f/1,8 i 2 Mpix z przysłoną f/2,4. Huawei P Smart Z do sprzedaży ma trafić w trzech wariantach kolorystycznych, a jego cena ma wynosić ok. 210 euro (ok. 900 zł).

Źródło: XDA Developers, Mobielkopen

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu