Huawei

Premiera Galaxy Fold przesunięta, ale nie ma co płakać. Huawei zapowiada premierę Mate X

Kamil Świtalski
5

Samsung w popłochu pracuje nad dopieszczeniem swojej słuchawki, a tymczasem Huawei korzysta z okazji i zapowiada premierę swojego składanego modelu Mate X!

Jestem przekonany że w technologicznych podsumowaniach roku sporo miejsca poświęconego zostanie składanym urządzeniom. Bo to one są innowacją o której mówi się najwięcej, choć... wielu lokalnych użytkowników podchodzi do tematu z ogromną rezerwą i nieufnością. Absolutnie mnie to nie dziwi, bo sam jestem jednym z tych, którzy na tę chwilę — przyglądają się im z boku i chętnie sprawdzą jak to w ogóle działa, ale przez myśl mi nawet nie przeszło, bo pokusić się o taki gadżet w ramach mojego podstawowego smartfona. I kiedy Samsung stara się uporać z problemami (zobacz: Samsung Galaxy Fold to jednak nieporozumienie? Ich ekrany „łamią” się po… jednym dniu?!) i opóźnia premierę składanego urządzenia, głos zabiera Huawei. I zapowiada premierę swojego Mate X.

Huawei Mate X: miał być w czerwcu, będzie chwilę później — w lipcu

Huawei na swojej wewnętrznej konferencji zapowiedział oficjalną datę premiery składanego urządzenia. Huawei Mate X ma trafić do sklepów w lipcu tego roku — dokładne dni, ani też zasięg, nie są jeszcze znane — ale... to bardzo sprytne ze strony chińskiego producenta. Przede wszystkim ze względu na zmniejszenie czasu między premierą Galaxy Fold, a Mate X.

Czy Mate X będzie rewolucją na którą tak wielu czeka? Oby tak właśnie było, ale sam wciąż pozostaję w tej kwestii nieufny. Muszę przyznać, że jeżeli na podstawie dotychczasowych informacji musiałbym wybrać jeden z modeli — postawiłbym na urządzenie od Huawei. Ten przynajmniej nie bał się oddać go (na krótko, ale jednak) w ręce prasy na wiele miesięcy przed premierą. Sytuacji Samsunga w moich oczach nie poprawiają też wieści o kolejnych wadliwych egzemplarzach:

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu