Felietony

Kolejne smutne wieści o Huawei Mate 30. Urządzenie ma nie trafić do Europy Centralnej

Kamil Świtalski
23

Czekaliście z utęsknieniem na premierę Huawei Mate 30? No to nie mam dla Was najlepszych wiadomości - coraz więcej mówi się o tym, że sprzęt nie trafi do Europy.

Problemy Huawei które na dobre rozpętały się minionej wiosny wciąż trwają. Wkrótce na rynku pojawić ma się ich najświeższy flagowiec — Mate 30. Zgodnie z tradycją pojawi się w trzech wariantach i jak już pewnie doskonale wiecie — urządzenie ma być pozbawione usług Google. Zaskakującą jednak jest wiadomość na temat jego dostępności. Plotkowało się o tym od jakiegoś czasu, a kilka godzin temu Let's Go Digital powołując się na zaufanych informatorów z Huawei potwierdza informację, że Mate 30 nie trafi do sprzedaży w Europie Centralnej.

Zobacz też: Wszystko o Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro. Stylistyczny progres

Huawei Mate 30 z ograniczoną dostępnością w Europie

Spekulacje na temat dostępności Huawei Mate 3 trwały od wielu tygodni, a kiedy usłyszeliśmy że nie skorzystamy tam z usług Google — dla wielu stało się oczywistym, że zawojuje specjalnie europejskiego rynku. Większość jednak miała nadzieję, że firma i tak zdecyduje się wprowadzić je do tutejszych sklepów. Najwyraźniej jednak uznano, że brak dostępu do funkcji i aplikacji które dla wielu stanowią trzon korzystania ze smartfona to jednak zbyt duże utrudnienie — i ostatecznie miałoby na tutejszych półkach sklepowych zabraknąć zarówno klasycznego Mate 30, jak i wariantów Lite / Pro. Topowy model bez dostępu do podstawowych funkcji to, zdaniem firmy, nie jest najlepszy pomysł.

LetsGoDigital has learned from a Huawei insider that the Huawei Mate 30 will not be available in “Central Europe”. This goes for the entire Mate 30 series, including the Lite and Pro models. Huawei realizes that launching an expensive high-end smartphone without Google apps is practically useless in Europe.

There is still a small chance that the new Mate models will be launched in some European countries. It are all ad hoc decisions, based on the latest developments.

Smutna wiadomość, chociaż tlą się jeszcze resztki nadziei — tak długo, jak przedstawiciele Huawei tego nie potwierdzą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu