Felietony

Przycisk "Lubię to" wreszcie doczeka się zmiany. Czas na nowości

Albert Lewandowski
Przycisk "Lubię to" wreszcie doczeka się zmiany. Czas na nowości
5

Facebook wciąż szuka nowych rozwiązań, które pozwolą im zachować ich pozycję lidera wśród mediów społecznościowych. Jednocześnie ich główny portal mogą czekać poważne zmiany.

Facebook potrzebuje odświeżenia

Obecnie Facebook nie cieszy się najlepszą opinią. Widać również to, że główny portal traci młodszą część użytkowników na rzecz pozostałych, choć należy zaznaczyć, że większość spośród nich pozostaje w obrębie facebookowego ekosystemu. Główna zasługa w tym świetnej pozycji Instagrama. Ostatnio jesteśmy świadkami ciągłych eksperymentów Amerykanów, którzy szukają nowych sposobów na to, aby zmienić swoje oblicze i stać się bardziej atrakcyjne medium społecznościowym.

Tym razem inżynier oprogramowania, Jane Manchum Wong, odkryła nową część kodu w aplikacji Facebooka na Androida. Chodzi w tym przypadku o pozbycie się licznika polubień i teraz miałyby zostać same ikonki reakcji, co zresztą pokrywa się z wcześniejszymi zapowiedziami i doniesieniami. Niestety, Facebook nie udzielił tu żadnego wyczerpującego komentarza i na razie w zasadzie wszystko pozostaje w sferze domysłów.

Przeczytaj również: Instagram i WhatsApp z nową nazwą.

Z czego wynika jednak w ogóle chęć takiego eksperymentowania? Mianowicie w ten sposób Facebook chce walczyć z manią posiadania jak największej liczby polubień, która to dla wielu osób może skończyć się przykro. Niewątpliwie to słuszny kierunek rozwoju. Moim zdaniem w ten sposób Facebook ma szansę stać się znacznie bardziej przyjaznym miejscem w sieci i w szczególności młodsi ludzie będą mogli na tym skorzystać.

Z racji na wielkość Facebooka trudno oczekiwać, aby takie zmiany były szybko wprowadzane. Cieszy natomiast fakt, że Amerykanie starają się rozwijać swoje medium w odpowiednim kierunku i tym razem chcą zatroszczyć się o użytkowników. Owszem, nie oznacza to troski o nasze dane, ale wątpię, aby dla większości użytkowników stanowiło to jakikolwiek problem.

Sprawdź też: Facebook miał wygrać z YouTube.

źródło: Engadget

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu