HP

Życzyłbym sobie, aby właśnie tak wyglądał kolejny Surface

Albert Lewandowski
Życzyłbym sobie, aby właśnie tak wyglądał kolejny Surface
7

HP Spectre Folio to nowość Amerykanów, która dosłownie zachwyca swoją konstrukcją i wydaje mi się, że pokazuje, jak powinni wyglądać takie mobilne, ale prestiżowe urządzenia. Czego Microsoft mógłby się tu nauczyć?

Liczy się prestiż

Różne urządzenia elektroniczne są skierowane do zróżnicowanych grup klientów. Niektóre firmy skupiają się jednak na konkretnym sektorze, w którym mogą liczyć na wiernych fanów i przede wszystko tworzyć bardzo spójne portfolio produktów. Do tego grona możemy zaliczyć Apple czy Microsoft. Obydwaj producenci akcentują wysoką jakość, szczególnie w segmencie hybryd i laptopów, przekładającą się bezpośrednio na cenę.

Szczególnie linia Surface zdołała zmienić wygląd takich propozycji z Windowsem. Z brzydkich kaczątek wreszcie wyłoniły się piękne produkty o sporych możliwościach i doganiające Macbooki mobilnością oraz czasem pracy. Nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że w tych aspektach mogą je prześcignąć już teraz.

O ile jednak wcześniejsze Surface, pomijając nieudane RT, były po prostu świetne, o tyle ostatni członek tej rodziny, Go, delikatnie zawiódł. W mojej opinii Surface Go zadebiutował stanowczo za wcześnie. Niby mamy klawiaturę wykończoną alcantarą, ekran PixelSense, dedykowany rysik Surface Pen, ale to wszystko jest skutecznie ograniczane przez niewystarczające podzespoły. Po prostu same wrażenia z użytkowania nie są tak dobre, jak powinny być.

Ostatnio jeden z partnerów Microsoft zaprezentował własny model. Chodzi tu o HP Spectre Folio, czyli wspaniale prezentującą się propozycję z klasy premium. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

HP Spectre Folio - pokaz sztuki

Nie da się jednak w tym przypadku ukryć silnego naśladownictwa serią Surface, ale w mojej opinii poprawia ona pierwowzór w wielu obszarach. HP Spectre Folio to produkt reklamowany jako laptop, tablet oraz sprzęt do multimediów w pozycji tzw. namiotu.

Aluminiowa obudowa jest uzupełniana przez klawiaturę wykończoną skórą, co przekłada się na znakomity wygląd tego komputera. Dla mnie to prawdziwe elektroniczne dzieło sztuki. Nie postawiono na nadmierny minimalizm czy redukowanie ramek, a skupiono się na designie oraz możliwościach. W końcu to nie tylko rzecz do podziwiania. Liczę, że nowe Surface dorównają mu w tej kwestii.

Naturalnie w klawiaturze ukryto system audio oznaczony logo Bang&Olufsen. Z uwagi na smukłą konstrukcję oraz chęć zapewnienia jak najlepszego czasu pracy, postawiono na niskonapięciowe układy Intel Core M: i7-8500Y i i5-8200Y z grafikami Intel UHD Graphics 615. Do tego możemy mieć 8 lub 16 GB RAM oraz od 256 do 2 TB SSD! Nie brakuje też 13,3-calowego ekranu o rozdzielczości Full HD, a jego wersja Ultra HD pojawi się w grudniu.

Od strony technicznej nie będzie to demon wydajności, ale w pracy biurowej sprawdzi się idealnie. Jego atutem ma pozostawać czas pracy. Na jednym ładowaniu wytrzyma aż do 18 godzin, co robi wrażenie, szczególnie patrząc na jego wymiary. Nie brakuje nawet dual eSIM oraz wsparcia dla sieci LTE z szybkością pobierania danych do 1 Gbps.

HP Spectre Folio to urządzenie mobilne, korzystające ze wszystkich nowoczesnych rozwiązań. Długi czas pracy, elegancka obudowa i łączność komórkowa - HP zna się jednak na rzeczy.

źródło: CNET

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu