HP

HP kupuje dział akcesoriów HyperX za 425 milionów dolarów

Kamil Świtalski
HP kupuje dział akcesoriów HyperX za 425 milionów dolarów
0

Dzisiaj oficjalnie ogłoszono przejęcie przez HP jednego z najpopularniejszych producentów akcesoriów gamingowych — firmy HyperX. Transakcja ta miała kosztować kalifornijskie przedsiębiorstwo ponad czterysta milionów dolarów.

425 milionów dolarów za dział akcesoriów gamingowych HyperX

Jak czytamy w oficjalnej wiadomości prasowej, HP zakupiło część Kingston Technology Company specjalizującą się w akcesoriach dla graczy. Tak, oczy Was nie mylą — DRAM, pamięci flash i SSD wciąż zostaną w rękach tych samych właścicieli. HP marką HyperX wzbogaci swoją ofertę akcesoriów gamingowych. HP Omen od kilku lat próbuje zdobyć zainteresowanie publiczności, ale na tle konkurencji idzie im... słabo.

W rozmowie z The Verge przedstawiciele HP potwierdzili, że aplikacja Ngenuity do obsługi akcesoriów HyperX będzie działać bez zmian — i na tę chwilę nie ma żadnych planów do zmuszenia użytkowników, by ci sięgnęli po Omen Control Center. Słuchawki gamingowe HyperX od lat są jednymi z najchętniej wybieranych przez graczy — stosunek jakości do ceny wypada tam naprawdę świetnie, nikogo raczej nie powinien dziwić widok ich w zestawieniach najlepszych słuchawek dla graczy i najlepszych słuchawek z mikrofonem w ogóle. Ich mechaniczne klawiatury i mikrofony także cieszą się sporą popularnością. Niewątpliwie ważna nowość w portfolio HP —

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu