HP

HP ma najmocniejsze gogle VR na rynku, ale nie dla takich szaraczków jak my

Paweł Winiarski
HP ma najmocniejsze gogle VR na rynku, ale nie dla takich szaraczków jak my
1

HP romansowało już z wirtualną rzeczywistością w połowie 2017 roku, trudno jednak powiedzieć, by ich gogle osiągnęły sukces. Ale firma nie zapomina o VR i przygotowała nową wersję, tym razem jednak nie trafi ona do zwykłych konsumentów.

Reverb Virtual Reality Headset Professional Edition to nowe wcielenie gogli VR od HP. Sprzęt przeznaczony będzie dla poważniejszego odbiorcy niż my. Nie dla gierek czy konsumpcji multimediów, ale dla inżynierów, architektów, do edukacji. No dobrze, trochę też do rozrywki, ale na innym niż domowa poziomie. Chodzi o parki VR, gdzie zamiast na przykład siadać na prawdziwej kolejce górskiej, zakładamy na głowę gogle.

Sprzęt robi wrażenie. Rozdzielczość 2160x2160 na każde oko, ekrany LCD z odświeżaniem na poziomie 90Hz. Do tego ulepszona optyka z wykorzystaniem asferycznych soczewek dla uzyskania 114-stopniowego kąta widzenia. Jeśli chodzi podzespoły, nawet HTC Vive Pro może się zawstydzić, Reverb Virtual Reality Headset Professional Edition to najmocniejsze gogle VR. Podobno urządzenie jest bardzo wygodne i łatwo "instaluje" się je na głowie. Jest też pokryte bardzo łatwym w czyszczeniu materiałem, co na pewno przyda się jeśli sprzęt będzie używany często przez wiele osób. Co ciekawe, kontrolery będą parowane przez bluetooth, ale bezpośrednio z goglami, nie z komputerem.

Reverb Virtual Reality Headset Professional Edition wyceniono na 649 dolarów i pojawią się na rynku w kwietniu. Będzie tez konsumencka wersja sprzętu, nieco okrojona i wyceniono ją na 599 dolarów. Czy jacyś zwykli użytkownicy ją kupią? Wątpię, ale ta przeznaczona dla biznesu może cieszyć się dużą popularnością.

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu