Gry

Hogwart's Legacy zalicza opóźnienie. Ale nie wszyscy mają powody do zmartwień

Kamil Świtalski
Hogwart's Legacy zalicza opóźnienie. Ale nie wszyscy mają powody do zmartwień
0

Jeżeli czekacie na Hogwart's Legacy na konsole minionej generacji, to nie mam najlepszych informacji. Premiera gry na PlayStation 4 i Xbox One została przesunięta.

Hogwart's Legacy zapowiada się jako jedna z największych premier ostatnich lat. J.K. Rowling stale macza palce w uniwersum Harry'ego Pottera — i wbrew pozorom, dla wielu nie są to dobre wieści. Ale gra z otwartym światem zapowiada się jak spełnienie marzeń z dzieciństwa — ale na nią czekamy, czekamy, czekamy i... jeszcze odrobinę poczekamy. A właściciele konsol będą musieli uzbroić się w jeszcze więcej cierpliwości, bowiem premiera Hogwart's Legacy w wersji dla PlayStation 4 oraz Xbox One została przesunięta o kolejne długie tygodnie.

Hogwart's Legacy: data premiery na poszczególne platformy

O tym że Hogwart's Legacy nie pojawi się w tym samym dniu na wszystkich wiodących obecnie platformach wiemy od dawna. Ale aż po dziś dzień wersje na starą i nową generację konsol Sony i Microsoftu oraz komputery osobiste miały pojawić się w tym samym dniu. Miały, ale się nie pojawią — wersje dla starej generacji zostały nieco odwleczone w czasie. Najświeższy kalendarz premier Hogwart's Legacy prezentuje się następująco:

  • Hogwart's Legacy na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S trafi do sklepów 10 lutego 2023;
  • Hogwart's Legacy na PlayStation 4 oraz Xbox One trafi do sklepów 4 kwietnia 2023;
  • Hogwart's Legacy na Nintendo Switch trafi do sklepów 25 lipca 2023.

Na tę chwilę to finalne daty premiery nowej gry w uniwersum Harry'ego Pottera — ale jak wiadomo, to tytuł, który zalicza poślizg za poślizgiem. Pewnym jest, że już bliżej niż dalej — a na jutro zapowiedziana została oficjalna prezentacja rozgrywki, którą można będzie śledzić o godzinie 19 na oficjalnym kanale YouTube gry:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news