Android

HiTsong! - polska propozycja wśród quizów muzycznych w Google Play

Grzegorz Ułan
HiTsong! - polska propozycja wśród quizów muzycznych w Google Play
9

Nie tak dawno miałem przyjemność opisywać Wam nową grę na urządzenia mobilne z Androidem, również autorstwa polskiego dewelopera, Squarge. Gram w nią w wolnych chwilach do dziś i z udostępnionych rankingów w ramach Google Play Games wnioskuje, że zdobywa coraz większą popularność, nie tylko w naszym...

Nie tak dawno miałem przyjemność opisywać Wam nową grę na urządzenia mobilne z Androidem, również autorstwa polskiego dewelopera, Squarge. Gram w nią w wolnych chwilach do dziś i z udostępnionych rankingów w ramach Google Play Games wnioskuje, że zdobywa coraz większą popularność, nie tylko w naszym kraju. To cieszy i sprawi być może większy ruch w tym temacie na naszym rynku.

Wczoraj na łamach naszego forum Antyweb, co również mnie cieszy, to też miejsce na tego typu Wasze inicjatywy, pojawił się wpis autora gry, która pojawiła się już w Google Play - HiTsong!.

To nic innego jak szybki (mamy 60 sekund na odgadnięcie jak największej liczby tytułów) quiz muzyczny. Po uruchomieniu gry w tle zaczyna lecieć pierwsza z piosenek do odgadnięcia, a na liście pojawia się 5 tytułów wraz z wykonawcami, z których należy wybrać właściwą. W miarę upływu czasu kolejne tytuły przestają być aktywne i maleją szanse na zdobycie większej liczby punktów. Nieprawidłowe wskazanie tytułu również zabiera nam zdobyte punkty, co jeszcze bardziej utrudnia zadanie. Po upłynięciu zadanego czasu, czyli jednej minuty wyświetla się nam podsumowanie naszych zmagań.

Jak twierdzi twórca gry, niewątpliwą zaletą tego quizu (wiem, że sporo jest podobnych pozycji w GP) jest duża baza utworów, dzięki czemu gra nie nudzi się zbyt szybko. Osobiście mam jednak parę uwag, co do samej gry i jej wyglądu.

Nie przypadł mi do gustu sam interfejs gry, który według twórcy jest schludny i przyjazny, jednak w moim odczuciu zbyt ciemny i ponury, ale to może dlatego, że bardziej przemawiają do mnie jasne motywy w aplikacjach mobilnych. Niezbyt przyjaźnie rozwiązana została integracja z Facebookiem, niezbędna do dołączenia do globalnych rankingów jak i współzawodnictwa ze znajomymi. Aby ukończyć połączenie gry z naszym kontem FB, niezbędne jest zaakceptowanie publikacji postów w naszym imieniu na naszej tablicy i u naszych znajomych na FB. Skutkuje to natychmiastowym radosnym postem informującym o dołączeniu do gry. Sam nie lubię, jak znajomi torpedują mnie aktualizacjami z gier na mojej tablicy, tym bardziej sam staram się tego nie robić. Oczywiście można później ręcznie zmienić na widoczność tylko dla nas takich postów w ustawieniach prywatności na FB, ale można to było już załatwić na poziomie autoryzacji aplikacji.

Same rankingi też nie najlepiej się prezentują. Tutaj muszę przyznać, że o wiele lepiej zostało to rozwiązane w Google Play Games, być może warto się zastanowić nad tym kierunkiem w rozwoju tej gry, która jak na sam start zapowiada się obiecująco. Quizy, to bardzo popularna kategoria w GP, mam nadzieję, że po dopracowaniu tych paru elementów, zacznie piąć się w rankingach, jak opisywany wcześniej przeze mnie Squarge.

HiTsong! do pobrania jest za darmo (w zamian za wyświetlanie reklam) z Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Android