Felietony

Historia Internetu na infografice. Aż ciężko w to wszystko uwierzyć

Konrad Kozłowski
Historia Internetu na infografice. Aż ciężko w to wszystko uwierzyć
4

Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa... - czyli coś, co bierzemy za "pewnik" w dzisiejszych czasach. Aplikacje o pracę wysyłamy mailem, leczymy się na forach internetowych, po informacje sięgamy przede wszystkim do Internetu. Życie mi...

Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa... - czyli coś, co bierzemy za "pewnik" w dzisiejszych czasach. Aplikacje o pracę wysyłamy mailem, leczymy się na forach internetowych, po informacje sięgamy przede wszystkim do Internetu. Życie milionów ludzi opiera się na Sieci, ponieważ to ona jest ich miejscem pracy. Jak ciężko większości z nas jest wyobrazić sobie czasy, gdy Internet nie istniał.

Tempo z jakim rozwija się Sieć jest wręcz błyskawiczna - strony internetowe już dawno nie przypominają tych, które można było oglądać pięć, cztery czy nawet dwa lata temu. Nie straszne są już "ciężkie" portale z ogromną ilością grafik czy materiały HD, które oglądamy w niesamowitych ilościach.

Firma AVG postanowiła zobrazować nam tą relatywnie krótką, ale jak istotną i rewolucyjną historię - historię Internetu. Na grafice znajdziemy nie tylko zmiany odnoszące się bezpośrednio do struktur Sieci czy sposobów jej wykorzystywania, ale również "premiery" najpoważniejszych wirusów, które rozprzestrzeniły się przez Sieć czy początki najważniejszych firm nierozerwalnie związanych z Internetem.

W 1995 roku w Internecie można było znaleźć zaledwie 18 957 stron, a trzy lata później liczba użytkowników Sieci przekroczyła 1 milion. Start Wikipedii to rok 2001, a w 2004 roku uruchomiony został Facebook, by aż 4 lata później pojawić się poza granicami Stanów Zjednoczonych. To tylko kilka przykładów marek, które dziś wyznaczają trendy w Internecie, pomimo swojego "młodego" wieku.

Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na usługi, aplikacje i urządzenia oparte o działanie Internetu trudno przewidzieć czym jeszcze rynek będzie w stanie nas jeszcze zaskoczyć. I właśnie ta nieprzewidywalność i ludzka pomysłowość robi na mnie największe wrażenie. Niemalże z dnia na dzień nasze przyzwyczajenia mogą okazać się po prostu 'nieaktualne'.

.

Źródło: AVG, źródło definicji: Wikipedia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu