Felietony

hipKey, czyli mały czujnik, który pomaga chronić ulubione przedmioty

Marcin Kamiński
hipKey, czyli mały czujnik, który pomaga chronić ulubione przedmioty
2

Czy zdarza się Wam zapomnieć o kluczach lub telefonie? A może będąc w miejscu publicznym nieustannie myślicie o tym, że ktoś może pokusić się o kradzież Waszego plecaka lub torby? W obydwu tych przypadkach ukoić Wasze nerwy może pomóc hipKey - mały czujnik, pomagający chronić ulubione i cenne przedm...

Czy zdarza się Wam zapomnieć o kluczach lub telefonie? A może będąc w miejscu publicznym nieustannie myślicie o tym, że ktoś może pokusić się o kradzież Waszego plecaka lub torby? W obydwu tych przypadkach ukoić Wasze nerwy może pomóc hipKey - mały czujnik, pomagający chronić ulubione i cenne przedmioty. Działa on na zasadzie wykrywania ruchu, a alarm za pomocą technologii Bluetooth przesyłany jest na ekran naszego iPhone'a. Urządzenie dostępne jest w sklepach Apple.

hipHey to niewielkie urządzenie, z powodzeniem mieszczące się w dłoni lub kieszeni, sprawdzające się również w roli breloczka do kluczy. Co dam daje? Dzięki alarmowi wibracyjnemu, dźwiękowemu oraz technologii Bluetooth pomoże on pilnować cennych dla nas przedmiotów.

Po pobraniu odpowiedniej aplikacji na iPhone'a lub iPada otrzymujemy dostęp do centrum zarządzania hipKey, który pracować może w różnych trybach (alarmu, dziecka, ruchu i kradzieży). W zależności od potrzeb możemy uruchomić alarm uruchamiany w momencie wykrycia ruchu, co okaże się przydatne w przypadku próby uniknięcia kradzieży, lub opcji odnajdywania w sytuacji, gdy chcemy znać aktualne miejsce przebywania naszego dziecka.

hipKey zbudowane zostało z aluminium i plastiku, a cały design zgodny jest z duchem wszystkich urządzeń marki Apple. Jest niewielkich wymiarów (50 mm), działa w zasięgu 50 metrów, a jedno ładowanie baterii poprzez micoUSB starcza na maksymalnie cztery tygodnie pracy.

Co ciekawe, prezentowany w trakcie CES 2013 hipKey dopiero teraz debiutuje w Stanach Zjednoczonych, gdzie kosztuje 89 dolarów. W naszym kraju czujnik dostępny jest od ręki w polskojęzycznym sklepie Apple, gdzie jego cenę ustalono na poziomie niespełna 370 złotych.

Dla osób zapominalskich lub bojących się kradzieży hipKey może okazać się gadżetem przydatnym. Niestety jego cena w naszym kraju każe przed zakupem rozważyć, czy koszt zakupu czujnika nie przewyższy wartości przedmiotów, które ma chronić. Jeżeli uznacie jednak, że cena nie jest wcale tak wygórowana, z pewnością warto rozważyć nabycie tego gadżetu.

Źródło: Mashable

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu