Telewizory

Hisense pręży muskuły - ULED X oraz LASER TV na targach CES 2023

Grzegorz Ułan
Hisense pręży muskuły - ULED X oraz LASER TV na targach CES 2023
0

Niewiele informacji przedziera się do sieci z targów CES 2023, ale dość głośno brzmi, nawet w Polsce przekaz od marki Hisense, która to kontynuuje za pośrednictwem tych targów swoją globalną ekspansję.

Na koniec 2022 roku Hisense TV osiągnął rekordowy wynik, zajmując 2. miejsce w globalnych dostawach telewizorów. Aktualnie posiada łącznie 66 zagranicznych oddziałów oraz biur, a także 31 centrów badawczo-rozwojowych, a urządzenia marki (Toshiba TV, Gorenje i Sande) dostępne są już w ponad 160 krajach.

Hisense na targach CES 2023

Międzynarodowe targi tech takie jak CES 2023, mimo mniejszego niż jeszcze kilka lat temu znaczenia tego wydarzenia, to i tak zawsze dobra platforma do odskoczenia konkurencji ze swoimi innowacjami. Hisense na tegorocznych targach za swój cel obrała wypromowanie dwóch produktów. W pierwszej kolejności najnowszą serię telewizorów ULED X, a przede wszystkim 110-calowy model ULED X 8K (z nagrodą CES Innovation Award Honoree).

Stephen Yao, zastępca dyrektora generalnego Hisense USA:

Seria ULED X od Hisense łączy imponującą gamę innowacyjnych technologii z niesamowitą mocą obliczeniową oraz jeszcze bardziej precyzyjną kontrolę nad obrazem dzięki inteligentnemu podświetleniu - mówi Stephen Yao, zastępca dyrektora generalnego Hisense USA. – ULED X może osiągnąć nawet trzykrotnie większy kontrast i dwa razy większą dynamikę obrazu niż konwencjonalny telewizor OLED.

Z kolei drugim produktem, z którym Hisense chce się wybić na rynku międzynarodowym jest technologia laserowa (Laser TV) stworzona we współpracy z Leica w postaci telewizora z projektorem krótkiego rzutu – Leica Cine 1.

Dr Liu Xianrong, Dyrektor Generalny Hisense Laser Display Co.Ltd:

Połączenie niepowtarzalnego efektu, który gwarantuje technologia Laser TV wraz ze specjalistyczną wiedzą Leica w zakresie technologii optycznej ma zapewnić widzom najwyższą jakość oglądania. W przyszłości firmy chcą skoncentrować się na dalszym rozwoju technologii laserowej i przyspieszyć rozwój rynku kina domowego.

Więcej o nowym produktach Hisense zaprezentowanych na tegorocznych targach CES 2023, przeczytacie na polskiej wersji strony tego producenta - Hisense Polska.
Źródło: Hisense Polska

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news