Wegetarianizm, ba, nawet weganizm, zbiera coraz większe żniwo. Pobudki ku zmianie diety są przede wszystkim ideologiczne, a w sieci roi się od mat...
Wegetarianizm, ba, nawet weganizm, zbiera coraz większe żniwo. Pobudki ku zmianie diety są przede wszystkim ideologiczne, a w sieci roi się od materiałów, po obejrzeniu których rzeczywiście chce się zrezygnować z jedzenia mięsa. Jednak trzeba pamiętać, tu uwaga głównie dla tych początkujących jaroszy, że ograniczając spożycie białka mięsnego trzeba przełożyć proporcje składników odżywczych na inne pokarmy w ten sposób, by uzupełnić znikające z diety aminokwasy. To znacznie szersza wiedza, o której warto poczytać w mądrych książkach, natomiast poniżej przedstawiam wam aplikacje, które pomogą wam odżywiać się zdrowo i racjonalnie na diecie bezmięsnej, ale również beznabiałowej i bezjajecznej.
1. Garden Plate - healthy recipes
To zbiór przepisów odpowiednich dla jaroszy, wegan oraz tych, którzy wybierają modną ostatnio dietę raw food. W menu znajdziemy podzielone na kategorie śniadania, lunche, kolacje, posiłki na wynos czy desery. Proste i szybkie do wykonania potrawy spodobają się zarówno początkującym wegetarianom, jak i tym szukającym urozmaicenia diety. Piękne zdjęcia pobudzają apetyt i sprawiają, że trudno oprzeć się wrażeniu, że niejedzenie mięsa jest straszne!
Więcej o aplikacji przeczytacie tutaj.
2. Easy Vegetarian Recipes
Podobnie jak poprzedniej pozycji, ta aplikacja proponuje nam gotowe przepisy na bezmięsne dania. Znajdziemy tu nieco mniej kategorii, jest także mniej samych przepisów. Tutaj twórcy postawili na jakość, nie na ilość, dlatego potrawy pełne są wartości odżywczych i wyglądają naprawdę nieziemsko smacznie. To aplikacja, z pomocą której bardzo szybko znajdziemy pomysł na obiad, śniadanie czy pyszny, słodki deser.
Więcej o aplikacji przeczytacie tutaj.
3. VegMenu
To produkcja zarówno dla wegetarian, jak i wegan, pełna pomysłów na bezmięsne posiłki. To, co odróżnia aplikację od poprzednich propozycji, to opcja "Empty Fridge", z pomocą której szybko będziecie mogli stworzyć coś z niczego z waszej lodówki. Poza tym to chyba najbardziej kompleksowa z wymienionych tutaj produkcji, bo oprócz przepisów znajdziecie w niej kilka udogodnień do gotowania, jak na przykład czasomierz czy konwerter jednostek.
Więcej o aplikacji przeczytacie tutaj.
4. Vegan Life
Tutaj znajdziecie kompendium wiedzy o wegetarianizmie i weganizmie, począwszy od powodów, dla których powinniście zrezygnować z jedzenia mięsa, na zdrowych proporcjach diety kończąc. To produkcja dedykowana początkującym jaroszom, którzy szukają wskazówek, jak ugryźć zdrową bezmięsną dietę.
Więcej o aplikacji przeczytacie tutaj.
5. HappyCow
Jeśli natomiast nie chce wam się gotować, koniecznie musicie wyposażyć swoje urządzenia w aplikację HappyCow, która wskaże restauracje i kawiarnie oferujące jarskie dania, z jej poziomu można również zamówić posiłki do domu. W polskich miastach takie miejsca można policzyć na palcach jednej ręki, jednak produkcja sprawdzi się niemal w każdym miejscu na świecie, zatem nie musicie już zabierać własnych kanapek na wycieczki. Oprócz miejsc z gotowymi potrawami aplikacja znajduje również sklepy z bio-produktami.
Więcej o aplikacji przeczytacie tutaj.
6. GreenLove
To baza miejsc przyjaznych wegetarianom: restauracji, bistr, kawiarni, sklepów, targów i bezpośrednich producentów. Program, wykorzystując dane GPS, wskazuje listkiem takie miejsca w pobliżu nas, a w wizytówkach każdego z nich znajdziemy ich opisy oraz dane kontaktowe i adresowe.
Więcej o aplikacji przeczytacie tutaj.
7. Zostań Wege na 30 Dni
A jeśli nadal gryziecie się z wyborem "być czy nie być wege", możecie spróbować jarskiej diety z tą aplikacją. Każdego dnia otrzymamy porcję newsów i ciekawostek z wege-świata, co pomoże wsiąknąć w ten styl życia trochę głębiej niż do poziomu warzywnego menu. Ponadto codziennie dostaniemy gotowy, trzyposiłkowy jadłospis, którego poziom trudności na pewno nas nie odstraszy.
Więcej o aplikacji przeczytacie tutaj.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu