Świat

Helios z przepięknym gestem. Codzienne bezpłatne seanse filmów familijnych w języku ukraińskim

Kacper Cembrowski
Helios z przepięknym gestem. Codzienne bezpłatne seanse filmów familijnych w języku ukraińskim
0

Helios okazał naprawdę przepiękny gest w stronę ukraińskich dzieci. Pomoc dla kraju poszkodowanego przez inwazję rosyjską przybrała w tym momencie jeden z najpiękniejszych i najbardziej chwytających za serce kierunków.

Sieć kin Helios oficjalnie ogłosiła, że od najbliższego piątku, tj. 4 marca 2022 roku, będzie codziennie emitować filmy w ukraińskiej wersji językowej. Seanse będą odbywać się całkowicie bezpłatnie i każdy będzie mógł wejść na salę kinową, żeby cieszyć się filmem.

Pierwszym emitowanym filmem będzie Kosmiczny Mecz: Nowa Era, czyli druga część kultowej produkcji z 1996 roku. Film miał premierę w lipcu zeszłego roku i chociaż krytycy nie przyjęli go hurraoptymistycznie, to z pewnością będzie w stanie wywołać uśmiech na twarzach osób z Ukrainy, które mierzą się z obecną rzeczywistością.

Na stronie kina można już znaleźć repertuar seansów. Wszystkie informacje, takie jak opis filmu, obsada, scenariusz oraz reżyseria są zapisane w języku ukraińskim. Filmy będą emitowane w porannych godzinach, na ten moment od 10:00 do 12:40. Pełny repertuar możecie znaleźć pod tym linkiem.

Niektóre źródła podają, że kina mają zapewnić również poczęstunek w postaci popcornu, nachosów czy napojów. Taki gest ze strony Heliosa pozwoli na chwilę odetchnąć nie tylko dzieciom, ale i całym rodzinom. Bez dwóch zdań jest to piękna inicjatywa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news