Polska

Helion integruje swoje ebooki z Dropboxem – świetny ruch!

Kamil Mizera
Helion integruje swoje ebooki z Dropboxem – świetny ruch!
14

Rynek elektronicznych publikacji w Polsce coraz bardziej się rozwija. Wczoraj Wojciech pisał o zmianach, jakie wprowadza ostatnio u siebie Virtualo, jeden z największych dystrybutorów ebooków w Polsce. Dzisiaj zaś Helion poinformował o nowej usłudze, dzięki której zakupione w tej księgarni e-książki...

Rynek elektronicznych publikacji w Polsce coraz bardziej się rozwija. Wczoraj Wojciech pisał o zmianach, jakie wprowadza ostatnio u siebie Virtualo, jeden z największych dystrybutorów ebooków w Polsce. Dzisiaj zaś Helion poinformował o nowej usłudze, dzięki której zakupione w tej księgarni e-książki od razu trafią na różnego typu urządzenia mobilne.

Mowa tutaj oczywiście o synchronizacji konta użytkownika z chmurą, a dokładniej z Dropboxem. Od teraz każdy klient Ebookpoint.pl, który ma Dropboxa, może w kilku prostych krokach zintegrować swoje konto z chmurą i automatycznie lub manualnie wysyłać na wirtualny dysk kupowane przez siebie ebooki. Na naszym koncie w Dropboxie tworzy się specjalny folder Apps, w którym przechowywane są „zassane” e-książki.

O zaletach tego rozwiązania chyba nie muszę nikogo przekonywać. Dropbox jest wszędzie – na tabletach, komputerach, telefonach. W jednej chwili (no, może w kilku, bo proces generowania ebooka czasami trwa) nasza książka ląduje na wszystkich tych urządzeniach i mamy do niej swobodny dostęp z każdego miejsca, do którego dociera internet.

Z tego co kojarzę, to jeszcze żadna inna ebookowa księgarnia w Polsce nie wpadła na ten, w sumie prosty i funkcjonalny, pomysł. Oczywiście, każdy własnym sumptem może zrobić dokładnie to samo – pobraną na dysk książkę wysłać do chmury. Tutaj jednak robi to za nas księgarnia i to z poziomu strony internetowej.

Helion od początku premiery swojej e-księgarni ebookpoint.pl stara się jak najlepiej wpasować się w oczekiwania klientów i odpowiadać na obecne trendy – tego nie można im odmówić. Rezygnacja z DRM, wprowadzenie Mobi i integracja z Kindle, teraz synchronizacja z chmurą. Helion rozumie, że będąc małą księgarnią musi walczyć o klienta dodatkowymi usługami i ułatwieniami. Integracja z Dropboxem to bardzo dobry pomysł. Z chęcią zobaczyłbym podobne rozwiązanie w innych e-księgarniach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Dropboxebooks