Startups

Startup Sprint - kolejna szansa dla młodych przedsiębiorców, znów w Poznaniu

Jakub Tepper
Startup Sprint - kolejna szansa dla młodych przedsiębiorców, znów w Poznaniu
4

Imprez dla młodych, zdolnych, chętnych na zarabianie potężnych pieniędzy na brakuje. Liczba samych Startup Weekendów nam ostatnio całkiem mocno wzrosła, a już do drzwi puka kolejna tego typu inicjatywa. Startup Sprint nie będzie jednorazowym strzałem, ale całym cyklem spotkań, podczas których młodzi...

Imprez dla młodych, zdolnych, chętnych na zarabianie potężnych pieniędzy na brakuje. Liczba samych Startup Weekendów nam ostatnio całkiem mocno wzrosła, a już do drzwi puka kolejna tego typu inicjatywa. Startup Sprint nie będzie jednorazowym strzałem, ale całym cyklem spotkań, podczas których młodzi duchem (bo wiekiem niekoniecznie!) będą mieli szansę zaistnieć przed ludźmi świata biznesu. SS na pierwszy rzut oka może przypominać Startup Weekendy, ale odróżnia go kilka kluczowych elementów. Zapowiada się jeszcze ciekawiej.

Podobne elementy to z grubsza założenie - 3-dniowa impreza trwająca nonstop, podczas której obecni są mentorzy, a celem jest stworzenie jakiegoś konkretnego projektu w określonym zespole. Poza tymi bardzo ogólnymi wytycznymi jednak dalej już jest zgoła inaczej. Sam proces rekrutacji do imprezy wygląda następująco:

Każdy kto chce realizować swój pomysł musi najpierw nagrać 60 sekundowy film. Podczas rejestracji podać link do niego. Dodatkowo pomysłodawca zostawia informację kogo szuka do zespołu. Organizatorzy wybiorą 15-20 pomysłów. Kryteria są proste: Projekt musi dotyczyć branży, której dedykowany jest Startup Sprint, musi stanowić wartość dodaną dla tej branży, by mieć szanse zainteresować przedstawicieli firm z danego sektora do inwestycji w rozwiązanie.

Kluczowa jest nie tylko nieobecna podczas SW preselekcja, ale także podział na tematykę. W dniach 10-12 lutego odbędzie się pierwsza edycja SS, poświęcona branży finansowej. Dwa tygodnie później będzie to rolnictwo.

Warto dodać, że niekoniecznie trzeba być pomysłodawcą, aby zgłosić się do udziału. Potrzebni są też specjaliści z różnych dziedzin, a organizatorzy wybiorą kto się przyda i zaproszą wybrane osoby do uczestnictwa.

W Startup Sprincie nie chodzi o nagrody - te oczywiście będą, ale znacznie ważniejsze jest przekonanie do swojego pomysłu przedstawicieli biznesu. Poza mentorami (na pierwszej edycji będzie to m.in. znany chyba wszystkim Maciej "Zuch" Mazurek, który doradzać ma w kwestiach graficznych) na miejscu będą bowiem także oni. Na początku lutego spodziewać się mamy m.in. Adama Tenczy, Business Developera z SIBS International, a także przedstawicieli kilku największych polskich banków. To nawiązanie z nimi kontaktu i ewentualna wspólna próba pociągnięcia pomysłu dalej może być największą korzyścią dla uczestnika.

Startup Sprint odbywać się będzie w Poznaniu w centrum designu Concordia, w samym centrum miasta, zaraz przy Dworcu Głównym PKP - nie sposób nie trafić. Więcej szczegółów możecie dowiedzieć się z oficjalnej strony imprezy. Za organizację odpowiadają zaś ludzie z LMS Invest oraz Speed Up Venture Capital Group, także stare byki zaprawione w tego typu imprezach (robili już m.in. Startup Weekend w Poznaniu).

Na koniec zaś prezentacja przygotowana przez organizatorów:

PS W ostatniej chwili dowiedzieliśmy się, że wśród mentorów będzie też Grzegorz Ruszala, szef Data Management w CBRE Global Corporate Services.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

poznań