Gry

Hearthstone na iOS już jest – Blizzard zaczyna uzależniać również mobilnie

KO
Kamil Ostrowski
9

O ile się nie mylę, to historyczny moment. Blizzard, producent jednych z najlepszych gier na świecie wypuścił po raz pierwszy grę na urządzenia mobilne. Mowa oczywiście o Hearthstone, które jest przełomem dla firmy również pod wieloma innymi względami. Blizzard poza czerpaniem pełnymi garścia...

O ile się nie mylę, to historyczny moment. Blizzard, producent jednych z najlepszych gier na świecie wypuścił po raz pierwszy grę na urządzenia mobilne. Mowa oczywiście o Hearthstone, które jest przełomem dla firmy również pod wieloma innymi względami.

Blizzard poza czerpaniem pełnymi garściami ze swoich znanych marek i produkowaniem kolejnych dodatków i rozszerzeń potrafi od czasu do czasu zaskoczyć. Dla mnie szokiem był Hearthstone: Heroes of WarCraft, które uzależniło mnie straszliwie. Firma rozpoczęła właśnie proces ekspansji na urządzenia mobilne. Bójcie się, posiadacze iPadów, bo na Was padło w pierwszej kolejności.

Póki co Hearthstone dla iOS jest dostępny dla użytkowników tabletów ze znaczkiem jabłuszka, wyłącznie na terenie Kanady, Nowej Zelandii i Australii. Gra jednak lada moment ma się pojawić w sklepach kolejnych regionów. W dalszej kolejności planowana jest wersja na Androida, a także iPhony.

Jak już wspominałem, Hearhstone: Heroes of WarCraft jest przełomowy dla Blizzarda nie tylko z tego powodu, że jest debiutem dewelopera na urządzeniach mobilnych. Po pierwsze – to gra karciana, gatunek nieco zapomniany, a w dodatku nowy dla firmy (jeżeli nie liczyć kolekcjonerskiej gry karcianej World of WarCraft TCG, stworzoną jednak przy współpracy z wydawcami i osobami z tego rynku. Po drugie – to pierwszy tytuł, w którym Blizzard zdecydował się na wprowadzenie modelu free-to-play. Pieniądze możemy wydawać na dodatkowe zestawy kart (tzw. boostery), albo bilety wstępu na Arenę (na której gramy do momentu zaliczenia trzech przegranych – im więcej wygramy, tym lepsze otrzymujemy nagrody). System jest bardzo prosty i bardzo uczciwy – nie ma potrzeby wydawania pieniędzy, jeżeli jesteśmy gotowi regularnie wykonywać  losowe zadania, przydzielane nam codziennie, za co otrzymujemy dodatkowe złoto, które pozwala nam kupować to samo, na co możemy wydać żywą gotówkę.

Do tej pory Hearthstone był dostępny wyłącznie na Windowsa i OS X. W pierwszym przypadku, jeżeli macie tablet z Windowsem 8.1, nie było problemu z obsługą ekranu dotykowego. Jeżeli udało mi się Was zainteresować grą, albo macie zamiar zacząć zabawę wraz z premierą tego tytułu na iOS czy Androida, to zapraszam do przejrzenia serii poradników na Niezgranych. Wystarczy wyszukać pod odpowiednim tagiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blizzardiOSHearthstone