Startups

Healbe GoBe, ta opaska zmierzy liczbę zjedzonych kalorii

Tomasz Krela
Healbe GoBe, ta opaska zmierzy liczbę zjedzonych kalorii
10

W ostatnim roku obserwujemy prawdziwe zatrzęsienie w segmencie opasek oraz innych urządzeń elektronicznych, mających mierzyć parametry życiowe. Kult młodości, pięknego ciała oraz zdrowego stylu życia jest czymś, co w XX oraz XXI wieku dostarcza niewyobrażalnych kroci wszystkim, którzy sprzedają nam...

W ostatnim roku obserwujemy prawdziwe zatrzęsienie w segmencie opasek oraz innych urządzeń elektronicznych, mających mierzyć parametry życiowe. Kult młodości, pięknego ciała oraz zdrowego stylu życia jest czymś, co w XX oraz XXI wieku dostarcza niewyobrażalnych kroci wszystkim, którzy sprzedają nam marzenia o długim zdrowym życiu i o ciele jak u modelek z kolorowych magazynów. Healbe GoBe ma w tym pomóc, monitorując to, co jemy. Tego jeszcze chyba nie było.

Nie oszukujmy się, media oraz kultura popularna wytworzyły w naszej głowie pragnienie, nie tyle dobrego samopoczucia dzięki uprawianiu sportu, rozsądniejszemu odżywianiu, a wdrukowane nam zostało dążenie do sylwetki stworzonej przez Photoshopa. Smutne, ale prawdziwe, nie ma rzeczy idealnych, a gdyby je nawet stworzyć, to nie są one ani piękne, ani interesujące na dłuższą metę. Niemniej jednak wszelkiej maści opaski, monitorujące naszą całodzienną aktywność rozchodzą się jak świeże bułeczki, tak jest też w przypadku Healbe GoBe.

Healbe GoBe to opaska taka jak większość obecnych na rynku. Dzięki synchronizacji ze smartfonem pozwala na monitoring takich parametrów naszego ciała jak ciśnienie tętnicze krwi, puls serca, poziom stresu. Dzięki wbudowanym sensorom odnotuje naszą aktywność podczas dnia, w tym między innymi przebyty dystans oraz liczbę spalonych kalorii. Pomocne będzie także wskazanie, dotyczące poziomu nawodnienia naszego organizmu. Wszystkie te dane odczytamy na ekranie smartfona, w portalu przygotowanym przez Healbe oraz na wyświetlaczu opaski.

To, co jednak wyróżnia tę opaskę spośród szeregu innych, to fakt monitoruje każdą aktywność począwszy od spaceru, biegu, jazdy na rowerze, po pływanie. Healbe GoBe monitoruje również całodobowo nasz puls. Niewątpliwie najważniejszym wyróżnikiem jest fakt, że wbudowane sensory mają mierzyć poziom glukozy w naszym organizmie. Ma to się odbywać poprzez skórę, jak o tym piszą pomysłodawcy opaski. Healbe GoBe zmierzy poziom glukozy w naszych komórkach, a tym samym otrzymamy informację, o ilości kalorii, jaką spożyliśmy danego dnia.

Dzięki tej ostatniej funkcji mamy do czynienia z kompleksowym narzędziem do monitorowania naszego ciała, a w zasadzie naszego trybu życia. To chyba możliwość mierzenia ilości spożytych kalorii skłoniła ponad 2300 internautów do wsparcia tego projektu w serwisie Indiegogo. Na 34 dni przed końcem zbiórki projekt uzbierał już ponad 450 tysięcy dolarów! To doskonały wynik, mając na uwadze, iż produkt ten nie należy do najtańszych, bo kosztuje obecnie 189 dolarów, a jego sklepowa cena została ustalona na 300 dolarów. Healbe GoBe wydaje się być wszystkim tym, co można wymarzyć sobie w dziedzinie „health sensors”.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu