Internet

HBO poza kablówkami coraz bliżej Polski

GU
Grzegorz Ułan
21

Kiedy przeczytałem ten tytuł przed chwilą na TechCrunch, że HBO uruchamia serwis OTT w Europie Środkowej, pierwsza myśl to - w końcu... Ale gdy doczytałem, że na razie tylko w Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rumunii, przewróciłem tylko oczami. To jeden z najczęstszych Waszych komentarzy pod naszymi wpisami o HBO - kiedy będzie dostępne poza operatorami? Niestety, jeszcze nie u nas.

Jak czytamy na TechCrunch, HBO tłumaczy, iż HBO Go oferowany w Europie Środkowej za pośrednictwem operatorów to duży sukces, ale chcą jeszcze bardziej uprościć dostęp do swoich treści mieszkańcom tej części Europy.

Wspominają też, że to naturalna konsekwencja z powodzeniem uruchomionej podobnej usługi w Hiszpanii, Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii. Widać, że omijają nas szerokim łukiem. Niestety.

Ile będzie kosztować HBO przez internet w Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rumunii? W trzech pierwszych krajach 6,99 euro, czyli około 30 zł, w Rumunii natomiast 4,99 euro (21 zł). Nie będzie to tożsama usługa z HBO NOW, które dostępne jest w USA, będzie się różniła oferowanymi treściami, no i wspomnianą ceną. Z podobieństw do HBO Go i HBO NOW TechCrunch wymienia możliwość odtwarzania filmów i seriali na dwóch urządzeniach oraz możliwość podpięcia 5 urządzeń per konto.

A co dla nas? No cóż, na razie nadal pozostaje tylko opcja płatnej telewizji, ewentualnie skorzystanie z oferty Plusa i Play, gdzie do abonamentu można dobrać dostęp do HBO GO.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu