Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Internet

HBO poza kablówkami coraz bliżej Polski

GU
Grzegorz Ułan
21

Kiedy przeczytałem ten tytuł przed chwilą na TechCrunch, że HBO uruchamia serwis OTT w Europie Środkowej, pierwsza myśl to - w końcu... Ale gdy doczytałem, że na razie tylko w Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rumunii, przewróciłem tylko oczami. To jeden z najczęstszych Waszych komentarzy pod naszymi wpisami o HBO - kiedy będzie dostępne poza operatorami? Niestety, jeszcze nie u nas.

Jak czytamy na TechCrunch, HBO tłumaczy, iż HBO Go oferowany w Europie Środkowej za pośrednictwem operatorów to duży sukces, ale chcą jeszcze bardziej uprościć dostęp do swoich treści mieszkańcom tej części Europy.

Wspominają też, że to naturalna konsekwencja z powodzeniem uruchomionej podobnej usługi w Hiszpanii, Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii. Widać, że omijają nas szerokim łukiem. Niestety.

Ile będzie kosztować HBO przez internet w Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rumunii? W trzech pierwszych krajach 6,99 euro, czyli około 30 zł, w Rumunii natomiast 4,99 euro (21 zł). Nie będzie to tożsama usługa z HBO NOW, które dostępne jest w USA, będzie się różniła oferowanymi treściami, no i wspomnianą ceną. Z podobieństw do HBO Go i HBO NOW TechCrunch wymienia możliwość odtwarzania filmów i seriali na dwóch urządzeniach oraz możliwość podpięcia 5 urządzeń per konto.

A co dla nas? No cóż, na razie nadal pozostaje tylko opcja płatnej telewizji, ewentualnie skorzystanie z oferty Plusa i Play, gdzie do abonamentu można dobrać dostęp do HBO GO.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: