Felietony

HBO GO - to zaczyna być po prostu śmieszne

Grzegorz Marczak
HBO GO - to zaczyna być po prostu śmieszne
45

Od premiery HBO GO w Polsce minęło już trochę czasu, wprowadzono już nawet wersję mobilną tej usługi. Odbyło się to z wielkim hukiem bo towarzyszyła temu spora kampania reklamowa obejmująca również telewizję. I o ile usługa wygląda naprawdę świetnie to nie mogę zrozumieć czemu mieszkając w stolicy P...

Od premiery HBO GO w Polsce minęło już trochę czasu, wprowadzono już nawet wersję mobilną tej usługi. Odbyło się to z wielkim hukiem bo towarzyszyła temu spora kampania reklamowa obejmująca również telewizję. I o ile usługa wygląda naprawdę świetnie to nie mogę zrozumieć czemu mieszkając w stolicy Polski i będąc klientem HBO (za pośrednictwem UPC) nadal nie mogę z niej skorzystać.

Płacę regularnie rachunki (naprawdę jestem wzorowym klientem), zarówno za podstawowe kanały jak również za HBO które wykupiłem sobie głównie dla świetnych seriali jakie produkuje ta stacja. Wraz z wejściem do Polski HBO GO miałem nadzieję, że wreszcie będę mógł jak człowiek obejrzeć kilka moich ulubionych pozycji na czele z nieśmiertelną i jedyną w swoim rodzaju Rodziną Soprano.

Niestety od grudnia 2010 bo wtedy chyba pojawiło się HBO GO sytuacja się nie zmieniła i nie mogę skorzystać z tej usługi. Dlaczego? Trudno do końca mi jest to zrozumieć. HBO GO jest usługą dodatkową, za którą trzeba z tego co pamiętam dopłacić drobną kwotę. Nie w tym jednak problem, otóż aby zarejestrować się w HBO GO trzeba być abonentem jednej z wymienionych dostawców telewizji. Na dzień dzisiejszy jest ich dokładnie 5 czyli CYFRA+, Netia, Internetia, Inea i TOYA. (imponująca lista po roku działalności). I jak widać na liście nie ma dużych dostawców usług TV, takich jak Aster / UPC i podobnych.

Zadzwoniłem dziś do UPC aby upewnić się, czy ja dobrze rozumiem że mimo iż płacę za HBO to jednak nie mogę skorzystać z HBO GO ponieważ nie mają takiej usługi. Okazuje się, że dokładnie tak sprawa wygląda i na dodatek nie wiedzą czy w ogóle HBO GO będzie u nich dostępne.

Nie wiem w innych krajach sytuacja wygląda podobnie absurdalnie? Nie rozumiem jakim cudem komuś udało się w dzisiejszych czasach tak zepsuć (a ciśnie się na usta o wiele dobitniejsze określenie) rozwiązanie VOD i to od takiej firmy jak HBO. W każdym razie szczere gratulacje z okazji kolejnego niezadowolonego klienta, który zamiast zapłacić za swój ulubiony seriali i możliwość jego obejrzenia, ściągnie go za darmo z TPB.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaVoDHBO GO