VOD

HBO GO reaguje na pandemię - kontrola przepustowości i opóźnienia w premierach

Konrad Kozłowski
HBO GO reaguje na pandemię - kontrola przepustowości i opóźnienia w premierach
23

HBO GO reaguje na pandemię i zapowiada opóźnienia w premierach seriali, a także kontrolę przepustowości łącz w celu uniknięcia obciążania sieci.

Netflix, Amazon Prime Video, Apple TV, YouTube, Facebook i Disney+ zapowiedziały obniżenie jakości wideo, by serwisy VOD nie obciążały w tam dużym stopniu infrastruktury sieciowej w Europie. Działania Netfliksa były reakcją na wezwanie komisarza Unii Europejskiej, natomiast pozostałe serwisy podążyły śladami lidera rynku VOD. W gronie tych usług nie znalazło się jednak HBO GO, które dopiero dzisiaj publikuje jakiekolwiek informacje z tym związane.

Polecamy: Gorsza jakość obrazu na Netflix? Nie wierzę, w to co widzę

W oficjalnym centrum pomocy HBO GO znalazła się nowa sekcja "Zmiany z powodu COVID-19", w której znajdziemy dwa podpunkty. Pierwszy odnosi się do Opóźnień i przerwy w emisji seriali:

W związku z powiększającym się zagrożeniem COVID-19 prace nad pewnymi produkcjami zostały zawieszone. Dlatego też niektóre odcinki, nowe sezony oraz premiery zostały odwołane lub mogą pojawić się w HBO GO z opóźnieniem.

Czytaj też: Gorsza jakość na Amazon Prime Video, Apple TV+ i Disney+

Drugi zatytułowany jest Prędkość i jakość streamingu:

Ponieważ praca zdalna oraz edukacja domowa są w tym momencie priorytetem, systematycznie kontrolujemy przepustowość naszych łączy, żeby nie obciążać sieci.

Pierwszy z komunikatów był jak najbardziej spodziewany. Większość, jeśli nie wszystkie stacje telewizyjne, serwisy VOD oraz studia filmowe zmagają się z tym samym problemem: produkcja wielu tytułów została zatrzymana i nie wiadomo, kiedy aktorzy wraz z ekipami będą mogli wrócić na plan. Niektóre projekty zostały wstrzymane na początku prac, inne pod koniec, zaś niektóre były już w emisji, co stawia pod znakiem zapytania premierę finałowych odcinków niektórych seriali.

Zobacz też: Niższa jakość na Netflix. Czy będą zwroty? Znamy oficjalne stanowisko

W pełni rozumiem obawy HBO GO o infrastrukturę sieciową w Europie, która przechodzi ostatnio ważny egzamin i chyba wszyscy zgadzamy się, że utrzymanie kontaktów w sektorach edukacyjnym i biznesowym jest ważniejsze, od seansu kolejnego odcinka serialu, ale... zastanawiam się, dlaczego HBO GO może mieć w ogóle problemy z obciążeniem własnej oraz sieciowej infrastruktury, skoro serwis od dawna znacząco odstaje pod względem jakościowym od pozostałych usług. Te w większości oferują rozdzielczość 4K (przy wsparciu HDR-a), a na HBO GO trudno jest o dobrą jakość HD.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu