VOD

To bardzo dobry dzień dla użytkowników HBO GO - tryb offline na iOS dostępny!

Konrad Kozłowski
To bardzo dobry dzień dla użytkowników HBO GO - tryb offline na iOS dostępny!
8

Aplikacja HBO GO dla iOS i iPadOS nareszcie zyskała tryb offline! Jak z niego skorzystać?

HBO GO z trybem offline na iOS i iPadOS

HBO GO posiada mnóstwo świetnych treści, które można oglądać online. Seriale tej stacji to światowa czołówka, a do niej należą też polskie produkcje HBO, które docierają do innych krajów. Katalog zawiera też licencjonowane filmy i seriale, dokumenty i programy, których próżno szukać w innych usługach. Jeśli posiadaliście iPhone'a i/lub iPada, to mogliście je wygodnie oglądać podłączeni do Internetu. Bez Sieci było to jednak niemożliwe, a przynajmniej do dzisiaj.

Będzie co oglądać jesienią. Znamy pierwsze nowości na Netflix w październiku

Aplikacja mobilna HBO GO ma kilka problemów, a brak możliwości pobierania filmów i seriali do pamięci urządzenia był jednym z nich. W dzisiejszej aktualizacji dodano taką możliwość na urządzeniach od firmy Apple. Co ciekawe, nowość ta pojawiła się prawie równo rok temu na Androidzie, gdy HBO GO dodało tryb offline - platformie, która uważana jest raczej za mniej bezpieczną, a mimo to, to na niej w pierwszej kolejności można było zapisać treści w trybie offline.

Jak pobierać filmy i seriale na HBO GO na iPhonie

HBO GO rozwiązało kwestię pobierania odcinków seriali nieco inaczej, niż konkurencja. Zamiast pojedynczych przycisków przy każdym z odcinków, na szczycie listy znajduje się opcja "Pobierze odcinki". Po naciśnięciu na nią wskazujemy epizody, które chcemy pobrać do pamięci urządzenia - wtedy zamiast przycisków ze strzałką do odtwarzania wideo wyświetlany jest przycisk od pobierania.

Ponad 50 filmów i seriali zniknie z HBO GO. W tym Gwiezdne Wojny! Co jeszcze warto obejrzeć?

W ustawieniach nie znajdziemy żadnych dodatkowych opcji pobierania, co jest trochę rozczarowujące, ponieważ nie możemy dostosować rozmiaru i jakości pliku. Po pobraniu dostępna staje się jednak dodatkowa sekcja w menu z pobranymi materiałami, gdzie mamy ich listę i inne szczegóły.

Wśród nich widnieje informacja, jak długo jeszcze plik będzie dostępny na urządzeniu oraz jak wiele miejsca zajmuje w pamięci urządzenia. Jeden odcinek (około 50 minut) serialu "Dzień trzeci" zajmuje 755 MB. Co ciekawe, lista jest rozwijana, więc wszystkie pobrane odcinki danego serialu można zsunąć pod jeden tytuł. Dodatkowymi opcjami jest funkcja filtrowania treści dla dzieci oraz szybka edycja pozwalająca na usuwanie wielu pozycji na raz.

Uważajcie - macie 48 godzin na dokończenie seansu

Pewną nowinką może być dla niektórych komunikat informujący o dostępnym czasie na dokończenie seansu. Zgadza się, nie możemy rozpocząć oglądania i dokończyć kiedykolwiek chcemy na przestrzeni 30 dni, gdy jest pobrany do pamięci urządzenia. Po tym, jak zainicjujemy odtwarzanie, zostaną nam tylko 2 dni (48 godzin) na to, by obejrzeć dostępny offline odcinek lub film.

HBO robi porządki. Czy HBO GO zniknie także w Polsce? Mam ogromną nadzieję, że tak

HBO GO dość późno udostępnia funkcję trybu offline w swoich aplikacjach i to w dodatku na raty. Wcześniej mieli to Netflix i Prime Video, pojawiło się też w Ipli i Playerze. Czego jeszcze brakuje? HBO GO nadal nie oferuje wyboru profilu użytkownika, który będzie oglądał, więc mam nadzieję, że to następna pozycja na liście nowości od HBO GO.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu