Telekomy

Gdzie najtaniej kupicie HBO GO bez pakietów telewizyjnych?

Grzegorz Ułan
Gdzie najtaniej kupicie HBO GO bez pakietów telewizyjnych?
44

Pierwszym operatorem, który udostępnił opcję dokupienia HBO GO, bez konieczności posiadania pakietów telewizyjnych, był Plus. Jakiś czas temu Play dołączył do swojej oferty taką możliwość, a dziś ogłosił ciekawą promocję, która umożliwia zakup dwóch abonamentów telefonicznych oraz HBO GO wraz z nielimitowanym transferem danych w dość korzystnej cenie.

Przy okazji postanowiłem sprawdzić, jak ta oferta wygląda obecnie u obu operatorów. Porównam oferty bez urządzenia.

HBO GO w Play

Zacznijmy od Play i ich standardowej oferty, na koniec wrzucę dzisiejszą promocję. A więc, aby mieć HBO GO w zestawie musimy wybrać taryfę za 59,99 zł.

Na opłatę tę składa się abonament za internet 29,99 zł, abonament za TVnet - pakiet podstawowy - 10 zł oraz przedmiotowy pakiet HBO GO (wraz z kanałami HBO, HBO 2, HBO 3) za 20 zł.

Dwie ważne informacje, przy tej ofercie Play - pakiet internetu obejmuje transfer 100 GB, później prędkość spada do 1 MB/s danych pobieranych oraz 384 kb/s w przypadku danych wysyłanych, ale co ważne, jeśli oglądacie HBO w aplikacji PLAY NOW lub na playnow.pl, nie zużywacie tego pakietu danych. Druga sprawa, korzystając z tej oferty promocyjnej nie ma możliwości rezygnacji z pakietu HBO GO przez te dwa lata (poza promocją, pakiet HBO GO kosztuje 25 zł).

HBO GO w Plusie

W przypadku Plusa, musimy przygotować się na większe koszty, przy mniejszej paczce podstawowego pakietu danych, z tym że w zasięgu LTE, transfer jest nielimitowany, przynajmniej teoretycznie. Osobiście nie udało mi się jeszcze wpaść w "lejek" od półtora roku, od kiedy to korzystam z tej oferty, wykorzystuje ją do internetu domowego. Plus dodatkowo oferuje 5 GB transferu, generowanego przez stronę hbogo.pl oraz z poziomu aplikacji mobilnej, później zlicza z pakietu w abonamencie (wcześniej przez co najmniej rok, nie wliczali tego transferu).

Na stronie widzimy koszt 49,99 zł, ale nie uwzględnia on dopłaty 20 zł za HBO GO, która zaczyna być naliczana po dwóch darmowych miesiącach, a więc łącznie zapłacimy 69,99 zł, czyli 10 zł drożej niż w Play. Natomiast w odróżnieniu od Play, z HBO GO możemy zrezygnować w każdej chwili, ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wyborze operatora musimy też wziąć pod uwagę całość kosztów, po 24 miesiącach. W przypadku Play, łączny koszt wyniesie - 1439,76 zł, a w przypadku Plus - 1 049,79 zł za abonament + HBO GO za 440 zł, razem 1 489,79 zł, czyli różnica w kwocie 50 zł na korzyść Play.

Promocja w Play na HBO GO + abonament telefoniczny

Czas na promocję, która pojawiła się dziś na blogu Play. Jeśli zdecydujecie się wziąć jednocześnie z pakietem internetu+ HBO GO ofertę na abonament telefoniczny, opłata za pakiet zostanie obniżona.

W przypadku wyboru abonamentu Formuła Solo, za pakiet zapłacicie 45 zł, natomiast przy Formuła Duet bądź Rodzina - 35 zł.

Co wybrać?

Aktualnie, najkorzystniej wychodzi oferta Play, ale pamiętajmy, że decydującym argumentem przy wyborze tego typu oferty internetowo-telewizyjnej powinna być dostępność i zasięg wybranej sieci w Waszej lokalizacji. Tak więc koniecznie kupcie najpierw starter Play i Plusa i sprawdźcie u siebie w domu ich zasięg. Z mojego doświadczenia, do komfortowego oglądania HBO GO, wystarczy zasięg trzech "kresek" LTE.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HBO GO