Gry

Hard West – Polacy znów atakują Kickstartera – tym razem dziwacznym westernem

Kamil Ostrowski
Hard West – Polacy znów atakują Kickstartera – tym razem dziwacznym westernem
0

Nasi rodacy całkiem zręcznie obracają się w kuluarach i zakamarkach finansowania społecznościowego. Polacy ze studia Creative Forge to kolejni deweloperzy, którym zamarzyła się sława i pieniądze z Kickstartera. Wiele wskazuje na to, że ich Hard West przekona do siebie wspierających – mają już ponad...

Nasi rodacy całkiem zręcznie obracają się w kuluarach i zakamarkach finansowania społecznościowego. Polacy ze studia Creative Forge to kolejni deweloperzy, którym zamarzyła się sława i pieniądze z Kickstartera. Wiele wskazuje na to, że ich Hard West przekona do siebie wspierających – mają już ponad dwadzieścia tysięcy dolarów.

Creative Forge Games to firma założona przez weteranów, którzy niegdyś pracowali m.in. w Techlandzie przy takich grach jak Call of Juarez i Dead Island. Byli jednak, podobnie jak wielu innych deweloperów na całym świecie, zmęczeni i rozczarowani pracowaniem pod dyktando wydawców i w dużych zespołach. Poszli na swoje. Ich pierwsza gra jest już gotowa, chociaż jeszcze nie opublikowana (a wydawca podjął decyzję, aby wszyscy nabrali wody w usta i czekali na odpowiedni moment), a twórcy, jak to twórcy, nie chcą siedzieć z założonymi rękoma - biorąc się za coś nowego. Nie bójcie się jednak, jeżeli nie widzi Wam się inwestowanie w kota w worku - nic nie wskazuje na to, żebyśmy mieli do czynienia z akcją podmiotu wątpliwego czy naciągaczy. Mówiąc krótko „seems legit”.

Teraz do rzeczy. Hard West to turowy western, łączący w sobie elementy znane z gier z serii X-COM (Creative Forge inspirowało się mocno najnowszymi odsłonami) i Heroes of Might & Magic. Do tego dodajcie specyficzną oprawę graficzną, nieco przerysowaną, złowrogą i niepokojącą, a także elementy horroru, chowania się za osłonami, krycia w cieniach i celowania rykoszetami. Brzmi nieźle.

Deweloper potrzebuje siedemdziesięciu tysięcy dolarów. Te pieniądze mają pozwolić tylko rozpocząć produkcję – resztę finansowanie pokryje wydawca. Creative Forge chce jednak wiedzieć, że gra ma szanse znaleźć wystarczająco dużą bazę odbiorców. Do końca zbiórki jeszcze 26 dni, a licznik wskazuje już dwadzieścia tysięcy. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że projekt zostanie sfinansowany. Jeżeli chcecie się dołożyć, to kopię Hard West jako nagrodę dostaniecie już od 15 dolarów. Szacowana data premiery gry to sierpień 2015 roku – poczekamy więc przynajmniej rok.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu