Gry

Gry ze Steama na telewizorach Samsunga, dzięki aplikacji Steam Link

Konrad Kozłowski
Gry ze Steama na telewizorach Samsunga, dzięki aplikacji Steam Link
12

Aplikacja Steam Link w wersji beta debiutuje na telewizorach Samsunga. Streaming rozgrywki z komputera na ekran telewizora staje się więc bardzo prosty, ale musimy spełnić kilka warunków, by skorzystać z tego rozwiązania już teraz.

Steam na dużym ekranie

Steam chciał już kilkukrotnie udowodnić, że duży ekran telewizora nie musi być zarezerwowany tylko dla konsol. Wprowadzono trybu Big Picture, zaprezentowano Steam Machines i specjalny kontrolera oraz przystawkę Steam Link, a teraz udostępniono aplikację dla telewizorów smart Samsunga. Dzięki niej gracze mogą strumieniować rozgrywkę z komputera bezpośrednio na ekran swojego telewizora przy użyciu sieci lokalnej,. Do tej pory wymagane było posiadanie wspomnianej przystawki Steam Link, a warto dodać, że w niedalekiej przyszłości Nvidia Shield TV z Android TV również otrzyma tę samą aplikację, co TV Samsunga.

Steam Link beta na smart TV Samsunga

Steam Link dla telewizorów Samsunga jest w obecnie w fazie beta, więc mogą pojawić się drobne problemy podczas rozgrywki. Na papierze całość wygląda jednak już teraz naprawdę nieźle. Wspierane są dwa kontrolery: Steam Controller oraz Microsoft Xbox 360 Controller, wkrótce ta lista ma zostać powiększona o kolejne pady. Z kwestii technicznych: maksymalna oferowana rozdzielczość to 1080p i 60 klatek na sekundę. Wsparcie dla 4K ma się pojawić w przyszłości.

Premiera finalnej wersji aplikacji Steam Link dla smart TV Samsunga ma nastąpić jeszcze w tym roku. To ciekawy sposób na przeniesienie rozgrywki z fotela od biurka na kanapę przed duży ekran, ale najpierw warto sprawdzić, które z gier będą choć w minimalnym stopniu kompatybilne z kontrolerem, który posiadamy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu