Felietony

HackFest będzie prawdziwym maratonem - tylko dla twardzieli

Grzegorz Marczak
HackFest będzie prawdziwym maratonem - tylko dla twardzieli
5

Pamiętacie pierwszy HackFest? Jeśli nie to macie szansę bliżej zapoznać się z pomysłem tej imprezy już 30 września, kiedy to startuje druga edycja HackFest - i wbrew temu co mógłby sugerować powyższy obrazek nie jest to zabawa dla karków o dużych mięśniach ale dla programistów o szybkich palcach i d...

Pamiętacie pierwszy HackFest? Jeśli nie to macie szansę bliżej zapoznać się z pomysłem tej imprezy już 30 września, kiedy to startuje druga edycja HackFest - i wbrew temu co mógłby sugerować powyższy obrazek nie jest to zabawa dla karków o dużych mięśniach ale dla programistów o szybkich palcach i dobrych pomysłach :)

O co tak naprawdę chodzi? Zacytuję oficjalną informacje:

"HackFest 2011 to 48- godzinny maraton progamistyczny, skierowany zarówno do koderów- amatorów jak i tych działających już w branży. Idea maratonu pojawiła się w 2008 roku, kiedy to HackFest pojawił się po raz pierwszy w 24-godzinnej formie. Tym razem organizatorzy postanowili pójść o krok dalej i wydłużyć czas kodowania o dodatkową dobę, dając uczestnikom szersze pole do popisu oraz zapewniając dodatkowe wsparcie merytoryczne. Koderzy przez 48 godzin będą mogli liczyć na coaching zaproszonych gości oraz ich wsparcie mentorskie. Wśród nich m.in. Tomasz Kopacz (Senior Architect Evangelist, Microsoft Polska), Łukasz Langa (Senior Systems Architecture Engineer, Grupa Allegro), Wojtek Kuśmierek (specjalista ds. usability), Damian Wielgosik (bloger, ewangelizator JavaScript) oraz Marcin Stecki (Ruby on Rails Ninja, Netguru). Koderzy będą mogli również liczyć na pokrzepiające słowa Roberta Burneiki, który objął patronat nad imprezą."

Oczywiście nikt nie ma złudzeń, że w 48 godzin powstanie gotowa i w pełni funkcjonalna web aplikacja, ważne natomiast aby zacząć, zrobić prototyp nad którym można kontynuować pracę. Pamiętam, że podczas pierwszej edycji powstał serwis, który przypominał użytkownikom o pożyczonych znajomym rzeczach (muus.sk), do tej pory wysyła mi mailowe przypomnienia. Prawie w całości powstał on podczas HackFest i był dowodem na to, że jak się chce to można.

W tej edycji nagroda jest jednak o wiele bardziej poważniejsza, ponieważ jest nią szansa na pieniądze / dofinansowanie od Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości i załapanie się na proce pre inkubacji.

Maraton programistyczny HackFest 2011 odbędzie się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej w dniach 30.09-2.10.2011 (start konkursu o 14:00). Zapisy i więcej informacji na stronie http://hackfest.pl Uwaga! zapisy tylko do środy 28.09.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupkonferencjaHackfest