Moje przemyślenia

Czy w środę zobaczymy tablet od Amazon?

Grzegorz Marczak
11

Autorem poniższego wpisu jest Michal Majchrzycki 28 września okaże się, czy Amazonowi udało się wymyślić tablet, który będzie mógł zmierzyć się z iPadem. W najbliższą środę twórca Kindle’a zaprasza na konferencję w Nowym Jorku O tablecie Amazona robi się ostatnio coraz głośniej. Zapowiadan...

Autorem poniższego wpisu jest Michal Majchrzycki

28 września okaże się, czy Amazonowi udało się wymyślić tablet, który będzie mógł zmierzyć się z iPadem. W najbliższą środę twórca Kindle’a zaprasza na konferencję w Nowym Jorku

O tablecie Amazona robi się ostatnio coraz głośniej. Zapowiadany jest jako potencjalny pogromca iPada, chociaż takiej sztuki nie udało się jak dotąd dokonać żadnemu z producentów. TouchPad HP zaliczył sromotną klęskę, nie najlepiej radzi sobie też PlayBook RIM. Samsung Galaxy Tab, który jako jedyny zdobył dotychczas zainteresowanie użytkowników, boryka się z licznymi pozwami patentowymi ze strony Apple’a.

Amazon wydaje się być najlepiej predysponowany do walki z iPadem. Przede wszystkim dzięki doświadczeniu z Kindle’em i bazie e-booków. Tablet Steve’a Jobsa mimo sklepu iBooks nie zdołał pokonać na rynku elektronicznych książek Amazona. Możliwe więc, że w tę właśnie lukę będzie próbował wejść jego konkurent. Kolejnym atutem mógłby być własny e-sklep Amazona, który firma uruchomiła dla urządzeń z Androidem w marcu tego roku. Tablet twórcy Kindle’a miałby być wyposażony właśnie w system operacyjny firmy Google.

Czy silna pozycja na rynku e-booków i aplikacje wystarczą, aby zagrozić pozycji iPada? Amazon szykuje jeszcze inne nowości. Możliwe, że firma wyda własnego forka Androida, integrując system z Kindle’em, a zarazem wprowadzając nowe funkcje. Na przykład odtwarzacz muzyczny w chmurze - Cloud Player - albo dostęp do Amazon Web Services. Oczywiście, usługa musiałaby przebić iCloud, który lada dzień powinien uruchomić Apple. Inne zmiany to ekran główny zbliżony do funkcji cover flow znanej z Mac OS X.

No i najważniejszy dla wielu fakt - cena. Tablet Amazona miałby kosztować 250 dolarów, czyli grubo poniżej ceny, za którą dostaniemy iPada. Oczywiście będzie miał mniejszy ekran (pogłoski mówią o 7 calach), ale nie powinno to zniechęcić potencjalnych nabywców.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Amazon