Konsole

Gry z PS5 na PS4 dzięki specjalnej aplikacji

Konrad Kozłowski
3

Nie rezygnujcie jeszcze z PS4 po zakupie z PS5. Na konsoli być może zagracie w najnowsze tytuły dzięki funkcji Remote Play.

Gry z PS5 na PS4 dzięki Remote Play

Bardzo ciekawe informacje docierają do nas za pośrednictwem kilku znaczących serwisów - Eurogamera oraz IGN - ponieważ według nich na konsolach PlayStation 4 po ostatniej aktualizacji pojawiła się aplikacja PS5 Remote Play. Pozwala ona na streamowanie lokalne rozgrywki z konsoli PlayStation 5 na PlayStation 4 w ramach sieci Wi-Fi. Wspieranych jest kilka rozdzielczości (540p, 720p oraz 1080p), ale zabrakło 4K - przynajmniej na razie. Dla tych, którzy chcieliby przenieść rozgrywkę w możliwie najwyższej rozdzielczości do innego pomieszczenia za pomocą takiej funkcji, nie są to dobre wieści.

Recenzja PlayStation 5. W wielkiej konstrukcji drzemie cisza i szybkość

Obrazek: IGN

Jak wypadną gry z PS5 z DualShockiem 4?

Warto jednak pamiętać, że najnowszy kontroler DualSense nie jest w pełni kompatybilny s PS4, a to oznacza, że gracze nie doświadczą na starszej konsoli wszystkich nowości i udogodnień, które są oferowane na nowym sprzęcie oraz dedykowanym padzie. Być może w ramach samej aplikacji Remote Play sytuacja będzie inna, ale nic na to jeszcze nie wskazuje, więc musimy zaczekać na więcej informacji. Przypomnę też, że z PS5 nie współpracuje DualShock 4, więc byłaby to jedyna możliwość na sprawdzenie nowych tytuł korzystając ze starszego kontrolera.

PlayStation 5 kompatybilność wsteczna

Uszkodzona partia PS5? Polskie sklepy odwołują zamówienia przedpremierowe

Eurogamer i IGN już pokazały, jak wygląda ikona aplikacji, która ukazała się po aktualizacji na dashboardzie systemu. Próbowano z niej skorzystać, ale nie udało sie uzyskać połączenia pomiędzy konsolami, co jest zrozumiałe na wczesnym etapie - to nadal nieoficjalna funkcja. Aktualizacja ukazała się i została zainstalowana na konsolach w regionie Europy, ale w pozostałych wciąż jej nie widać.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu