Polska

Styczeń w HBO Go – nowe filmy i seriale

Konrad Kozłowski
Styczeń w HBO Go – nowe filmy i seriale
19

Na początek 2017 roku HBO przygotowało nie lada nowości. Pośród nich hity filmowe - Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów czy Alicja po drugiej stronie lustra - oraz serialowe - Tabu i Pustkowie. Ale to nie wszystko, bo pojawi się także film dokumentalny HBO poświęcony Carrie Fisher odgrywającej rolę Księżniczki Leia w Gwiezdnych Wojnach. Sprawdźcie co HBO Go przygotowało dla Was na styczeń 2017.

Nowości na styczeń 2017 w HBO Go:

Seriale

Osadzony w dziewiętnastowiecznych realiach serial z Tomem Hardy’m w roli mężczyzny, który powraca z odległych zakątków świata do Londynu, aby odziedziczyć spadek po ojcu. Szybko jednak wychodzi na jaw, że nie będzie to łatwe. Spadek okazuje się być ciężarem, a nie błogosławieństwem. Otoczony przez wrogów i spiski James musi umiejętnie lawirować w obcym dla siebie świecie, by uchronić się przed śmiercią. Zmowa, morderstwo, podstęp i mroczna rodzinna tajemnica to tło tej intrygującej opowieści o miłości i zdradzie.

 • Six – premiera pierwszego odcinka 19 stycznia

Zainspirowany prawdziwą historią serial sensacyjny opowiadający o amerykańskim oddziale żołnierzy do zadań specjalnych realizującym misję podczas wojny w Afganistanie. Twórcy prezentują codzienne życie żołnierzy – ich emocje, zmagania z rzeczywistością i zaangażowanie w sprawę. Premiera w HBO 20 stycznia.

Filmy

Wybrane premiery filmowe:

 • Kapitan Ameryka - Wojna Bohaterów - 1 stycznia
  Dzielna drużyna Avengers pod wodzą Kapitana Ameryki (Chris Evans) i Czarnej Wdowy (Scarlett Johansson) wyrusza do Nigerii. Ich celem jest powstrzymanie niebezpiecznego kryminalisty Brocka Rumlowa (Frank Grillo). Mężczyzna razem ze swoimi współpracownikami atakuje laboratorium chemiczne w Lagos. Celem złoczyńców jest zdobycie groźnego wirusa. Avengersom udaje się udaremnić niecny plan. W efekcie ich akcji dochodzi jednak do poważnych zniszczeń i strat w cywilach. Zaniepokojone władze postanawiają wprowadzić ustawę, która umożliwi kontrolę działań superbohaterów. Rządowy projekt budzi obawy niektórych członków Avengers. Na tym tle dochodzi do rozłamu w grupie.
 • Eva Nova – 7 stycznia

  Walcząca z uzależnieniem od alkoholu aktorka stara się na nowo poukładać sobie życie i odbudować zaniedbane relacje z synem. 62-letnia Eva Nová (Emília Vášáryová) miała kiedyś wszystko - sławę, karierę i pieniądze. Dziś żyjąca w odosobnieniu i zmagająca się z nałogiem alkoholowym aktorka czasy świetności ma już za sobą. Kobieta pragnie zerwać ze swoją niechlubną przeszłością i zacząć żyć w trzeźwości. Marzy też o odnowieniu relacji z bliskimi, z którymi straciła kontakt przez swoją próżność i arogancję. Najbardziej zależy jej na nawiązaniu kontaktu z ukochanym synem Dodo (Milan Ondrík).
 • Tancerz – 11 stycznia

  Pochodzący z Ukrainy, nieprzeciętnie utalentowany Siergiej Połunin w wieku dziewiętnastu lat został najmłodszym w historii głównym tancerzem londyńskiego Royal Ballet. Po sukcesach w Wielkiej Brytanii chłopak podbił Nowy Jork. Jego kariera nie trwała jednak zbyt długo. W wieku dwudziestu jeden lat - będąc u szczytu – nieoczekiwanie postanowił odejść z zespołu. Próbując zrozumieć motywy postępowania młodego mistrza, twórcy opowiadają o początkach i przebiegu jego błyskotliwej kariery.
 • Zderzenie – 14 stycznia
  Kair, lato 2013 roku. Minęły dwa lata od tzw. egipskiej rewolucji. Wywodzący się z islamistycznego ugrupowania Bractwo Muzułmańskie prezydent Muhhamad Mursi zostaje odsunięty od władzy. Na ulicach miasta wybuchają gwałtowne zamieszki. Kair pogrąża się w ogromnym chaosie. Do policyjnego transportera trafiają kolejni demonstranci i bojownicy. Trzydzieści osób reprezentujących różne frakcje polityczne i religijne nagle musi przebywać razem w zamkniętej, ciasnej przestrzeni. Czy będą w stanie zjednoczyć się dla wspólnego dobra?
 • Bez paniki, z odrobiną histerii – 15 stycznia
  Poczciwy, ale niezaradny księgowy (Alexander Chance) decyduje się na desperacki krok. Aby zarobić dodatkowe pieniądze, mężczyzna postanawia zostać płatnym mordercą. Gdy w końcu pewnej nocy pociąga za spust, ściąga tym na siebie gniew groźnego szefa mafii, gangsterów oraz policji. Na domiar złego w jego życiu pojawia się uwodzicielska blondynka z piekła rodem. Zrozpaczony bohater stara się wyjść cało z opresji.
 • Zabójczyni – 20 stycznia

  Chiny, VIII wiek. Nie Yinniang (Qi Shu), dziesięcioletnia córka generała, zostaje porwana przez mniszkę (Fang-Yi Sheu), która wprowadza ją w tajniki sztuki walki. Dziewczynka zamienia się w doskonale wyszkoloną zabójczynię. Jest bezwzględna i posłuszna. W wieku dwudziestu dwóch lat zostaje wysłana w rodzinne strony z zadaniem zabicia mężczyzny (Chen Hang), którego miała poślubić. Jako przywódca Północnych Chin rośnie on w siłę i zaczyna zagrażać stolicy. Związana przysięgą wierności wobec przełożonej, Nie musi wybierać między obowiązkiem a tym, co podpowiada jej serce.

 • Oczekiwanie – 21 stycznia
  Pogrążona w żałobie Anna (Juliette Binoche) spędza samotne dni w swojej starej willi z widokiem na Etnę. Kobieta stroni od ludzi i nie szuka z nimi kontaktu. Spokój wiejskiej posiadłości zostaje przerwany przez pojawienie się młodej Jeanne (Lou de Laâge). Dziewczyna twierdzi, że jest partnerką syna Anny - Giuseppe (Giovanni Anzaldo). Nieobecny w domu chłopak miał ponoć zaprosić ją na wyspę, aby mogli spędzić razem kilka wakacyjnych dni. Anna decyduje się ukryć przed Jeanne bolesną prawdę. Mówi jej, że Giuseppe przyjedzie do domu na Wielkanoc. Kobiety razem na niego czekają...
 • Alicja po drugiej stronie lustra – 22 stycznia
  Alicja (Mia Wasikowska) spędziła ostatnie lata, żeglując po morzach i oceanach. Została kapitanem statku i stoczyła bohaterską walkę z piratami. Po powrocie do Londynu dziewczyna, za pomocą magicznego lustra, przenosi się ponownie do Krainy Czarów. Czekają tam na nią starzy znajomi: Biały Królik, Kot z Cheshire oraz Szalony Kapelusznik (Johnny Depp). Ten ostatni jednak bardzo się zmienił i wygląda jak cień dawnego siebie. Aby ratować pogrążonego w smutku przyjaciela, Alicja wyrusza w przeszłość, podejmując nierówną walkę z Czasem (Sacha Baron Cohen). Jeśli jej misja się nie powiedzie, Kapelusznik będzie zgubiony.
 • Pod bronią – 25 stycznia
  W ciągu ostatnich kilku lat dramatycznie wzrosła liczba masowych strzelanin w USA. Coraz częściej mówi się o wybuchu prawdziwej epidemii przemocy z udziałem broni palnej. Kwestia łatwego dostępu do broni dzieli amerykańskie społeczeństwo. Połowa obywateli uważa, że trzeba zaostrzyć przepisy dotyczące posiadania broni, pozostali wiernie stoją za drugą poprawką do konstytucji. Linia podziału jest bardzo wyraźna. Każda ze stron ma mocne argumenty na poparcie swojego stanowiska.
 • Mustang – 26 stycznia

  Małe, nadmorskie miasteczko w północnej Turcji. Zbliża się lato. Lele (Güneş Şensoy) i jej cztery siostry wracają ze szkoły do domu. Po drodze bawią się niewinnie z kolegami. Postronni obserwatorzy uznają jednak ich zachowanie za zbyt frywolne. Wybucha skandal. Bogu ducha winne dziewczynki zostają zamknięte w domu. Rodzina decyduje, że trzeba jak najprędzej wydać każdą z nich za mąż. Zdesperowane siostry postanawiają walczyć o swoją niezależność.

 • Baby Bump – 28 stycznia

  Mickey House (Kacper Olszewski) ma jedenaście lat i przestaje być już dzieckiem. Ze zdziwieniem i odrazą obserwuje zmiany, które zachodzą w jego ciele. Chłopak z trudem odnajduje się wśród rówieśników. Nie do końca wie, kim tak naprawdę jest. Nie rozumie też swojej zagubionej w rzeczywistości, samotnie wychowującej go matki (Agnieszka Podsiadlik). Jego szalona wyobraźnia często wymyka się spod kontroli, przysparzając mu wielu problemów w domu i szkole.
 • Piąta fala – 29 stycznia
  Świat przyszłości. Obcy chcą zniszczyć naszą planetę. Najpierw odłączyli ludziom prąd, a następnie zesłali na nich szereg kataklizmów i plag. Po czwartej fali ataku na Ziemi pozostała zaledwie garstka niedobitków. Kosmici przewyższają ziemian pod każdym względem. Przygotowywane przez nich piąte uderzenie może sprawić, że ludzka rasa zostanie ostatecznie unicestwiona. Strach paraliżuje wszystkich. Żyjący w postapokaliptycznym mieście Cassie (Chloë Grace Moretz), Evan (Alex Roe), Ben (Nick Robinson) i Sam (Zackary Arthur) próbują stawić czoła najeźdźcom.
 • Carrie Fisher i Debbie Reynolds prywatnie- data premiery wkrótce

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

VoDHBO GOhbo