Świat

gPhone już w niedługo?

Paweł Grzegorz Iwaniuk
gPhone już w niedługo?
11

Równo miesiąc temu pisałem o sytuacji gPhone oraz ciągle przesuwanej premierze pierwszych telefonów z tworzonym przez Google systemem Android. Pisałem wtedy również o tym jak koncern ten paradoksalnie mógłby wykorzystać iPhone w promocji swojego produktu. Od tamtego momentu pojawiło się również kilk...

Równo miesiąc temu pisałem o sytuacji gPhone oraz ciągle przesuwanej premierze pierwszych telefonów z tworzonym przez Google systemem Android. Pisałem wtedy również o tym jak koncern ten paradoksalnie mógłby wykorzystać iPhone w promocji swojego produktu. Od tamtego momentu pojawiło się również kilka informacji o domniemanym połączeniu sił Nokii i Google oraz systemów Symbian i Android w celu stworzenia zwartej i dopracowanej platformy dla produktów Smartphone.

Dzisiaj natomiast wracamy do tematu, gdyż nowe informacje jakie poznaliśmy w ostatnim czasie wskazują, że możemy spodziewać się w ciągu kilku miesięcy premiery gPhone. Wszystko wskazuje na to, że premiera telefonu HTC Dream z Androidem nastąpi w październiku bądź listopadzie. Urządzenie dostępne będzie na pewno w ofercie sieci T-Mobile.

Poniżej zobaczyć możecie dwa nagrania prezentujące domniemany gPhone:

Wydaje mi się, że opóźnianie premiery telefonów z Androidem może się okazać dla Google bardzo dobrym posunięciem. Dlaczego? A no dlatego, że przeczekanie gorącego okresu premiery iPhone oraz zapoznanie się z opiniami na jego temat, płynącymi od pierwszych konsumentów oraz specjalistów branży IT, może pozwolić uniknąć błędów konkurencji. Czas pozostały do ewentualnej premiery jest jeszcze na tyle duży, że możliwe jest wprowadzenie zmian w oprogramowaniu Androida.

Jak mawia stare przysłowie: Co się odwlecze, to nie uciecze.

Źródło wiadomości: Silicon Alley Insider, Engadget

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu