Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

Apple warte więcej niż Google?

8

Ten rok nie jest najłatwiejszy dla Google. Najwyraźniej firma przeżywa okres zmniejszonej dynamiki wzrostowej, co jest przecież naturalne od czasu do czasu w historii wielkich koncernów. Efektem tej sytuacji jest wyprzedzenie Google na polu wartości firmy przez producenta sprzętu i oprogramowania, z...

Ten rok nie jest najłatwiejszy dla Google. Najwyraźniej firma przeżywa okres zmniejszonej dynamiki wzrostowej, co jest przecież naturalne od czasu do czasu w historii wielkich koncernów. Efektem tej sytuacji jest wyprzedzenie Google na polu wartości firmy przez producenta sprzętu i oprogramowania, znany i kochany przez wielu koncern Apple.

Co prawda pierwsze sygnały o możliwości zmiany w rankingu wartości notowanych na nowojorskiej giełdzie firm pojawiły się już w marcu tego roku. Jednak, aby ocenić trwałość tych zmian konieczne jest spojrzenie na nie w szerszej perspektywie. Dzisiaj, kilka miesięcy po tamtych zmianach można już z całą pewnością stwierdzić, że dynamika wzrostu Apple jest wyższa niż Google, co przekłada się na ostatecznej wartości obu spółek.

Apple świetnie radzi sobie pomimo niesprzyjających ostatnio warunków. Doniesienia o domniemanym złym stanie zdrowia Steve'a Jobsa oraz problemy techniczne po premierze iPhone 3G wydają się nie wpływać na kondycje firmy.

Źródło wiadomości oraz ilustracji: Silicon Alley Insider, AllThingsD

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleApplegiełda