Świat

AOL kupi Socialthing

Paweł Grzegorz Iwaniuk
1

AOL najwyraźniej się nie przejmuje zamiarami Time Warner dotyczącymi podziału i sprzedaży tej firmy, o których pisaliśmy kilka dni temu. Jak poinformował CNET, dział społecznościowy AOL prowadzi obecnie rozmowy nad kupnem agregatora feedów - Socialthing. Negocjacje dotyczące transakcji są obecnie na...

AOL najwyraźniej się nie przejmuje zamiarami Time Warner dotyczącymi podziału i sprzedaży tej firmy, o których pisaliśmy kilka dni temu. Jak poinformował CNET, dział społecznościowy AOL prowadzi obecnie rozmowy nad kupnem agregatora feedów - Socialthing. Negocjacje dotyczące transakcji są obecnie na finiszu lecz żadne dane dotyczące wartości zakupu nie są znane.

Według TechChrunch, choć zakup ten przychodzi w trudnym dla tej firmy okresie (konieczność cięć budżetowych) to może paradoksalnie pomóc AOL. Socialthing oferuje funkcjonalności zbliżone do FriendFeed, pozwalając gromadzić użytkownikom dane o ich aktywności w różnych serwisach takich jak Flickr, Digg czy Twitter. Pozyskanie oraz integracja serwisu lifestreamingowego w strukturach AOL przyczynić się może do pewnego umocnienia nadszarpniętej ostatnio pozycji.

Co więcej, nie będzie to zapewne porażającej wysokości transakcja, dlatego że serwis jest obecnie w fazie prywatnych beta testów. Nie posiada jeszcze pełnej gotowości operacyjnej. Nie mniej zakup Socialthing jest dobrym posunięciem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AOLLifestreaming