Moje przemyślenia

Google zrobił bardzo dobrą aplikację na iOS, czyli nowe Google Search!

GM
Grzegorz Marczak
9

Google Mobile App, które do tej pory reprezentowało zestaw narzędzi od Google na iPhona przeobraziło się w coś co teraz nazwane zostało Google Search. Zmianie nie uległa tylko nazwa aplikacji. Zamiast jak do tej pory zestawienie odnośników do narzędzi Google mamy teraz bardzo fajną aplikację do szuk...

Google Mobile App, które do tej pory reprezentowało zestaw narzędzi od Google na iPhona przeobraziło się w coś co teraz nazwane zostało Google Search. Zmianie nie uległa tylko nazwa aplikacji. Zamiast jak do tej pory zestawienie odnośników do narzędzi Google mamy teraz bardzo fajną aplikację do szukania połączoną z Google Goggles oraz Voice Search. Wszystko po to aby użytkownik jeszcze szybciej mógł dotrzeć do potrzebnych informacji. Oczywiście odnośnik do innych aplikacji Google nadal są dostępne - ale już nie tak bardzo wyeksponowane jak do tej pory.

Całkowicie został zmieniony interfejs całej aplikacji. Teraz po uruchomieniu widzimy okno do wprowadzenia wyszukiwanej frazy oraz min ikonkę do uruchomienia wyszukiwania za pomocą głosu. Jeśli już mamy wyświetloną listę z wynikami wyszukiwania możemy ją przefiltrować jeśli chodzi o kategorie danych. Aby to zrobić wystarczy przeciągnąć palcem w prawą stronę po ekranie telefonu a następnie z wyświetlonej listy kategorii wybrać ten typ informacji, który nas interesuje. Do wyboru mamy miejsca, grafikę, wiadomości, filmy, aktualizacje, blogi i dyskusje.
Ciekawe jest też to, że zarówno wyniki wyszukiwania jak i strony, które się otwierają - wszystko jest robione wewnątrz aplikacji. Dzięki czemu możemy łatwo wrócić do interfejsu wyszukiwania bez konieczności przełączania się między aplikacjami.

Przetestowałem jak nowe Google Search jako aplikacja działa w praktyce i muszę przyznać, że Google zrobiło świetną robotę. Na pewno jest to o wiele szybszy sposób na znalezienie informacji niż uruchamiane Safari, czekanie aż załaduje się google.com i następnie wprowadzanie szukanego hasła.

Najzabawniejsze jest natomiast to, że Google Search prawdopodobnie wyszło w takiej postaci na razie tylko na iOS, użytkownicy Androida w komentarzach na blogu Google zaczęli natychmiast dopytywać się co z ich systemem? Twierdzą, że teraz aplikacja do Google wygląda lepiej na iOS niż na Androida.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iOSGoogle Search