Felietony

Google zamyka przejęte Meebo. Szkoda aplikacji mobilnych

Grzegorz Ułan
Google zamyka przejęte Meebo. Szkoda aplikacji mobilnych
2

Zaledwie tydzień po przejęciu Meebo Google postanowiło zamknąć większość projektów, nad którymi pracował zespół skupiony wokół tego serwisu. Nie jest to pierwszy przypadek takich działań. Podobny los spotkał inny projekt Aardvark. Rożnica polegała na tym, iż ten ostatni zamknięto w całości, tutaj...


Zaledwie tydzień po przejęciu Meebo Google postanowiło zamknąć większość projektów, nad którymi pracował zespół skupiony wokół tego serwisu. Nie jest to pierwszy przypadek takich działań. Podobny los spotkał inny projekt Aardvark. Rożnica polegała na tym, iż ten ostatni zamknięto w całości, tutaj pozostawiono Meebo Bar.

11 lipca zamknięte zostaną więc:

Multikomunikator Meebo. Kopie zapisanych rozmów można pobrać ze strony - https://www.meebo.com/chatlog-download.

Główny serwis Meebo, gdzie bodajże od zeszłego roku można było dzielić się ze znajomymi znalezionymi w Internecie, treściami.

Meebo Me, czyli widgety do chatów online z odwiedzającymi strony.

Oraz, co mnie najbardziej zmartwiło, wszystkie aplikacje mobilne tego komunikatora dostępne na iPhone, Android i Blackberry. Czasem też korzystałem z tego multikomunikatora w przeglądarce, kiedy nie miałem możliwości zalogowania się poprzez domyślne porty na swoje konto jabbera. To jednak można jeszcze zrozumieć. Google ma swój komunikator dostępny przez przeglądarkę, któremu już prawie nic nie brakuje. Jednak w przypadku mobilnych aplikacji do rozmów, Meebo oferował świetne narzędzie do wieloplatformowych rozmów, poprzez różne protokoły komunikacji, którego ze świeczką szukać w sklepach z aplikacjami.

Z wszystkich dostępnych projektów Meebo przy życiu pozostał tylko Meebo Bar - wtyczka, którą można zainstalować na swojej stronie, wyświetlająca po załadowaniu serwisu, pasek społecznościowy. Co więcej, będzie nadal rozwijany i udostępni w niedługim czasie nowe funkcje i narzędzia.

Czego więc możemy się spodziewać w najbliższym czasie ze strony twórców Meebo, już pod skrzydłami Google? Ciężko nie brać pod uwagę w tym temacie dalszej integracji z usługami Google, własnie w postaci rozwijanego paska na stronach z ostatnimi postami i dyskusjami na profilu firmowym w Google Plus, do tego statystyki serwisu wprost z Google Analytics no i oczywiście prosty komunikator do rozmów w czasie rzeczywistym z odwiedzającymi nasze serwisy.

Jak zwykle w takich przypadkach, również i Meebo udostępniło możliwość skasowania naszej dotychczasowej aktywności w tym serwisie - Usuniecie konta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu