Moje przemyślenia

Nowa poczta od Microsoftu

Grzegorz Ułan
14

Jeszcze przed udostępnieniem finalnej wersji Windows 8 pojawiło się tyle samo głosów za, co i przeciw Metro UI, który na stałe zagości w nowej odsłonie systemu. Jak przekonać przeciwników tej, powiedzmy sobie otwarcie, rewolucyjnej jak na Microsoft zmiany? Konieczne jest pokazanie, iż Metro to nie...


Jeszcze przed udostępnieniem finalnej wersji Windows 8 pojawiło się tyle samo głosów za, co i przeciw Metro UI, który na stałe zagości w nowej odsłonie systemu. Jak przekonać przeciwników tej, powiedzmy sobie otwarcie, rewolucyjnej jak na Microsoft zmiany? Konieczne jest pokazanie, iż Metro to nie tylko kafelki, ale przyjazny i intuicyjny interfejs w usługach, z których korzystamy na co dzień już teraz.

Jeśli chodzi o dotychczasową pocztę od Microsoftu, Hotmail, nigdy nie zdobyła ona większej popularności w naszym kraju. Nie grzeszyła zbytnio wygodą w użytkowaniu. Nawet po wprowadzeniu platformy Windows Live, więcej tam bałaganu, pomieszania wszystkich usług, niż w jakiejkolwiek innej usłudze tego typu. Wydaje mi się, że GMail zdobył swoją popularność ucząc się na błędach Microsoftu. Teraz ten ostatni postanowił wrócić do gry i walki o użytkowników poczty elektronicznej z zupełnie odmienioną wersją swojej poczty.

Serwis LiveSide.net znalazł się w posiadaniu zrzutów ekranu z nowej wersji poczty w stylu Metro. Z udostępnionych na stronie obrazków można wywnioskować, że zmianie ulegnie również nazwa z Hotmail na Newmail. Osobiście wydaje mi się to tylko zabiegiem marketingowym i ucieczką od skojarzeń ze starym i brzydkim Hotmail. Na ostatnim zrzucie widać, iż adres z hotmail.com (live.com) pozostanie jako główna domena poczty.

Muszę przyznać, że teraz to naprawdę przypomina prawdziwego webowego klienta poczty. Integracja z Facebookiem i Twitterem na wzór Gmaila, połączonego z Google Plus, sprawi, że będziemy teraz świadkami interesującej i wyrównanej walki w tym segmencie rynku internetowego. Poczta elektroniczna to jedna z najstarszych usług w Internecie z niesłabnąca popularnością, z której korzystamy na co dzień i nic nie zapowiada, by cokolwiek w najbliższych latach sprawiło, aby ten stan miał się zmienić.

Cieszę się, że Microsoft dostrzegł to i w końcu udostępni dopracowanego i przyjaznego w korzystaniu oraz wyglądzie webowego klienta poczty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmailmetro