Google

Tłumaczenia offline z Google Translate nareszcie wyższej jakości!

Kamil Świtalski
Tłumaczenia offline z Google Translate nareszcie wyższej jakości!
0

Google wprowadza właśnie bardzo fajne zmiany dla swojego tłumacza. Nareszcie tłumaczenia bez dostępu do sieci będą wyższej jakości!

Tłumacz Google to narzędzie, które wielokrotnie okazało się już nieocenioną pomocą podczas wakacyjnych wyjazdów. Jego podstawowe opcje są potężne, ale miejsce, w którym faktycznie narzędzie pokazuje pazur, to opcja tłumaczenia ze zdjęć. Jeżeli korzystacie z niego regularnie, to prawdopodobnie zauważyliście ogromne rozbieżności jakościowe które występują między tłumaczeniami offline a wtedy, kiedy mamy dostęp do sieci. Mam dla was jednak dobrą wiadomość — różnica ta nareszcie się zmniejszy!

Neural machine translation także przy tłumaczeniach offline!

Jeżeli pamiętacie wyniki jakie wypluwały translatory kilkanaście lat temu, to nie bez powodu to co robi Translator Google może wydawać wam się czystą magią. Dużo w tym właśnie zasługi neural machine translation (NMT), czyli tłumaczenia "całościowego" z uwzględnieniem kontekstu, a nie pojedynczych słów — jak miało to niegdyś miejsce. I do tej pory opcja ta dostępna była wyłącznie wtedy, kiedy byliśmy połączeni z siecią. Ale nadszedł czas na zmiany — i od teraz wysokiej jakości tłumaczenia otrzymamy nawet bez połączenia z siecią — wszystko to związane będzie ściśle z nową wersją pakietów językowych, które powoli udostępniane są użytkownikom.

Aby skorzystać z nowości nie trzeba aktywować żadnych specjalnych funkcji — wystarczy pobrać nowe pakiety językowe lub, jeżeli macie już takowe w pamięci urządzenia, zaktualizować je do najświeższych wersji.

Świetna niespodzianka ze strony Google — wakacyjne porozumienia mają być szansę nieco mniejsze

Na wakacjach często celowo nie kupuję pakietu danych, ani lokalnych kart Sim. Trochę spokoju i odpoczynku jeszcze nikomu nie zaszkodziła — jednak przy aplikacjach takich jak nawigacja czy właśnie tłumaczenia jest to dość problematyczna sprawa, bo te bez połączenia z internetem nie są już tak efektywne. Google zrobiło właśnie krok w bardzo fajnym kierunku — teraz czekam na łatwe wyznaczanie tras w Mapach Google, kiedy jesteśmy offline!

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu