Google

To będzie zastępca dla mojego Google Home. Czegoś takiego potrzebuję

Jakub Szczęsny
To będzie zastępca dla mojego Google Home. Czegoś takiego potrzebuję
17

Mój głośnik Google Home już "ma swoje lata", jest fajny, ale z miłą chęcią przyjąłbym coś zupełnie nowego. Na horyzoncie, wraz z nowymi telefonami Pixel (Pixel 4) znajduje się Google Wifi 2, który ma skrywać w sobie i router i głośnik z Asystentem. Dla mnie to brzmi nawet bardziej niż dobrze!

Jak wskazuje 9to5Google, Google Wifi 2 ma być urządzeniem hybrydowym: użytkownik otrzyma router oraz głośnik z Asystentem. Sprzęt ma być duchowym następcą poprzedniego routera mesh WiFi i wiemy o nim już całkiem sporo. Niepewna w dalszym ciągu jest jego nazwa: możliwe, że Google zdecyduje się podtrzymać poprzednie nazewnictwo (Google WiFi), ale nie zdziwię się, jeżeli gigant zdecyduje się podciągnąć urządzenie pod linię Nest.

Czytaj więcej: Taka nowość w wyszukiwaniu Google mi się podoba

Nie wiadomo natomiast, czy w tym urządzeniu znajdziemy nowy standard WiFi 6 (802.11ax), jednak wiele wskazuje na to, że znalazło się miejsce na taką funkcjonalność. To bardzo dobra wiadomość i oczywiście świetna decyzja ze strony Google.

Połączenie routera oraz głośnika? Ja to kupuję

Od pewnego czasu narzekam na to, że w moim domu znajduje się bardzo dużo urządzeń: router, 4 komputery, multum smartfonów, głośniki i inne. To nie jest tak, że zaczyna mi brakować dla nich miejsca - chciałbym jednak, żeby w jednym sprzęcie znajdowało się kilka niegryzących się ze sobą funkcjonalności. Dlatego własnie bardzo atrakcyjne jest dla mnie podejście, wedle którego głośnik z Asystentem oraz router znajdują się w jednej obudowie. Wtedy będę mógł przenieść Google Home'a do innego pokoju (w którym obecnie rezyduje mniejszy głośnik Google Home Mini), zrezygnować z mniejszego wariantu i... pozbyć się routera. Mam jednak nadzieję, że Google WiFi / Nest WiFi będzie dobrze współpracował z całą domową infrastrukturą.

Kiedy premiera tych urządzeń? Wiemy, że 15 października odbędzie się premiera telefonów Pixel 4 i Pixel 4 XL. Doniesienia z 9to5Google wskazują, że w trakcie konferencji produktowej pojawi się miejsce również dla kilku premier z dziedziny sprzętów dla domu. W tym kręgu miałby znaleźć się także głośnik z funkcją routera mesh WiFi.

Niezwykle podoba mi się to, co robi Google

Google w ramach swojej marki Nest ciekawie rozwija swoje produkty dla domu - dla takiego entuzjasty jak ja to świetna wiadomość i jednocześnie obietnica potrzebnego wsparcia w przyszłości. Jedyne na co narzekam w tej kwestii to fakt, iż Asystent Google nie mówi po polsku na głośnikach Google. Zdecydowanie, moje obcowanie z wirtualnym asystentem miałoby więcej sensu, gdybym mógł z nim rozmawiać w naszym języku również na domowym głośniku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu