Google

To będzie zastępca dla mojego Google Home. Czegoś takiego potrzebuję

JS
Jakub Szczęsny
17

Mój głośnik Google Home już "ma swoje lata", jest fajny, ale z miłą chęcią przyjąłbym coś zupełnie nowego. Na horyzoncie, wraz z nowymi telefonami Pixel (Pixel 4) znajduje się Google Wifi 2, który ma skrywać w sobie i router i głośnik z Asystentem. Dla mnie to brzmi nawet bardziej niż dobrze!

Jak wskazuje 9to5Google, Google Wifi 2 ma być urządzeniem hybrydowym: użytkownik otrzyma router oraz głośnik z Asystentem. Sprzęt ma być duchowym następcą poprzedniego routera mesh WiFi i wiemy o nim już całkiem sporo. Niepewna w dalszym ciągu jest jego nazwa: możliwe, że Google zdecyduje się podtrzymać poprzednie nazewnictwo (Google WiFi), ale nie zdziwię się, jeżeli gigant zdecyduje się podciągnąć urządzenie pod linię Nest.

Czytaj więcej: Taka nowość w wyszukiwaniu Google mi się podoba

Nie wiadomo natomiast, czy w tym urządzeniu znajdziemy nowy standard WiFi 6 (802.11ax), jednak wiele wskazuje na to, że znalazło się miejsce na taką funkcjonalność. To bardzo dobra wiadomość i oczywiście świetna decyzja ze strony Google.

Połączenie routera oraz głośnika? Ja to kupuję

Od pewnego czasu narzekam na to, że w moim domu znajduje się bardzo dużo urządzeń: router, 4 komputery, multum smartfonów, głośniki i inne. To nie jest tak, że zaczyna mi brakować dla nich miejsca - chciałbym jednak, żeby w jednym sprzęcie znajdowało się kilka niegryzących się ze sobą funkcjonalności. Dlatego własnie bardzo atrakcyjne jest dla mnie podejście, wedle którego głośnik z Asystentem oraz router znajdują się w jednej obudowie. Wtedy będę mógł przenieść Google Home'a do innego pokoju (w którym obecnie rezyduje mniejszy głośnik Google Home Mini), zrezygnować z mniejszego wariantu i... pozbyć się routera. Mam jednak nadzieję, że Google WiFi / Nest WiFi będzie dobrze współpracował z całą domową infrastrukturą.

Kiedy premiera tych urządzeń? Wiemy, że 15 października odbędzie się premiera telefonów Pixel 4 i Pixel 4 XL. Doniesienia z 9to5Google wskazują, że w trakcie konferencji produktowej pojawi się miejsce również dla kilku premier z dziedziny sprzętów dla domu. W tym kręgu miałby znaleźć się także głośnik z funkcją routera mesh WiFi.

Niezwykle podoba mi się to, co robi Google

Google w ramach swojej marki Nest ciekawie rozwija swoje produkty dla domu - dla takiego entuzjasty jak ja to świetna wiadomość i jednocześnie obietnica potrzebnego wsparcia w przyszłości. Jedyne na co narzekam w tej kwestii to fakt, iż Asystent Google nie mówi po polsku na głośnikach Google. Zdecydowanie, moje obcowanie z wirtualnym asystentem miałoby więcej sensu, gdybym mógł z nim rozmawiać w naszym języku również na domowym głośniku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu