Google

Google przygotowuje się do zamknięcia jednej z moich ulubionych aplikacji. Znowu

Kamil Świtalski
Google przygotowuje się do zamknięcia jednej z moich ulubionych aplikacji. Znowu
8

Google nie ma litości i jeden po drugim, regularnie, zamyka swoje produkty. Tym razem pechowcem są Google Trips.

Google ma bogatą historię zamykanych produktów — i to niekoniecznie takich, z których nikt nie korzysta. Nie wszystkim wiodło się równie, ekmh, niespecjalnie co Google+. Najbardziej bolesnym i niezrozumiałym przykładem po dziś dzień pozostaje dla mnie kwestia czytnika RSS, czyli po prostu Readera. Tak, rozumiem że nie bardzo mieli pomysł na zarobek z nim związany, poza tym był potencjalnym konkurentem Google News, ale po latach wciąż nie mogę go odżałować. Ale o ile Google Reader miał sporo fajnych alternatyw niezależnie od platformy, o tyle Google Trips — już nie. A jak donosi Android Police, gigant miałby przygotowywać się do zamknięcia aplikacji.

Aplikacja Google Trips zniknie ze smartfonów? Na szczęście są nowe Google Podróże w przeglądarce

W ramach swojej serii APK Teardown ekipa AP przekopuje się przez kody najświeższych wersji aplikacji, by doszukać się zmian w kodzie i potencjalnych wskazówek związanych z nadchodzącymi nowościami. I jak pokazuje dzisiejszy przykład — nie zawsze są to dobre wieści. W najnowszej wersji Google Trips na Androida doszukali się wiadomości pożegnalnych — informujących o tym, że czas pożegnać się z produktem, a wiele funkcji które były w nim dostępne znaleźć można w innych aplikacjach wydawcy.

Może i Google Trips nie należy do najpopularniejszych aplikacji, ale zdecydowanie jest efektywne i nigdy nie znalazłem lepszego zastępcy, który w skrócie podpowie mi co zobaczyć, jaką trasę obrać, a przy tym zapewni jeszcze pakiet filtrów. No nic, byłem naiwny licząc na to, że uruchomienie Google Podróży w przeglądarce zapewni szybszy rozwój aplikacji. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że w miejsce obecnych Google Trips dostaniemy jakiś kombajn, który — podobnie jak przywołana strona — połączy wyszukiwarkę lotów, hoteli i wygodne planowanie czasu pobytu na miejscu!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu