Kolejna usługa Google'a wykorzysta nauczanie maszynowe. Co to oznacza dla Tłumacza? Że będzie bardziej efektywny, dokładny i skuteczny. A z biegiem czasu jego umiejętności mają tylko rosnąć.
Google Translate z Machine Learning
Google aktywował swoją autorską technologię neural machine learning (neuronowe nauczanie maszynowe) dla ośmiu najpopularniejszych języków, co ma pokrywać 35 proc. wszystkich wykonywanych przez aplikację tłumaczeń. Mowa tutaj konkretnie o: francuskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim, chińskim, japońskim, koreańskim i tureckim. Dzięki temu tłumaczenie z angielskiego oraz na angielski ma odbywać się w sposób bardziej skuteczny. Co więcej, usługa w miarę upływu czasu ma działać bardziej skutecznie, gromadząc dane na temat języków i doskonaląc swoje umiejętności. Firma podaje, że to największa aktualizacja tłumacza od 10 lat. Docelowo Google Translate ma wykorzystywać neural machine learning w tłumaczeniu we wszystkich (ponad 100) obsługiwanych obecnie językach.
Xbox One ze wsparciem dla 4K
Okazuje się, że standardowa konsola Xbox One też wkrótce obsłuży 4K. Nie chodzi oczywiście o gry. Na Twitterze Mike Barra kierujący pracami nad nowymi funkcjami w oprogramowaniu poinformował, że udoskonalony zostanie wbudowany w konsolę program do odtwarzania płyt Blu-Ray. Posiadacze telewizorów 4K będą dzięki temu mogli oglądać na nich filmy w tej jakości. To duży atut - szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że PS4 Pro w dalszym ciągu nie radzi sobie z nośnikami Ultra HD Blu-Ray.
Przegląd Sportowy w nowej odsłonie
Dziś ruszyła nowa wersja serwisu internetowego Przeglądu Sportowego. Nowy layout to przede wszystkim całkowicie przebudowana strona główna. Artykuły dotyczące jednego zagadanienia zostały połączone w grupy, które nazwano "tematami dnia". Ponadto lepiej rozwiązano system nawigacji, wprowadzono więcej wolnej przestrzeni i wyeksponowano najważniejsze elementy. W rezultacie strona prezentuje się bardziej przejrzyście i nowocześnie.
Firefox 50
Zadebiutowała nowa wersja przeglądarki Firefox. Niestety mimo okrągłej liczby nie uświadczymy tutaj wielkich zmian. Twórcy pochwalili się poprawieniem wydajność - przeglądarka bez dodatków ma się uruchamiać o 35 proc. szybciej (z dodatkami - nawet do 65 proc.). Ponadto dodano możliwość wyszukiwania cały fraz na stronach oraz zaimplementowano wsparcie dla emoji w systemach, gdzie nie są one obsługiwane natywnie. Zmodyfikowano też niektóre skróty klawiszowe i zadbano o eliminację błędów oraz wyższą stabilność. Program pobierzecie ze strony Mozilli.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu